Miniaturní růže z květináče: návod, jak je i nadále pěstovat

Růže

Je hezké obdržet jako dárek nádhernou miniaturní růži v květináči. Ale často se stává, že po chvíli začíná tato růže vadnou a brzy nato uhyne. Navzdory skutečnosti, že taková růže je považována za jednorázovou „kytici“, pokusíme se ji udržet. Je to možné pouze tehdy, když co nejdříve zkrátíme dobu květu. To znamená, že po několika dnech musíte odříznout všechny květy a poupata. Pro mnohé z nás bude tento krok velmi těžký.

Přesadit rostlinu

Druhým krokem je přesadit růži do květináče o dva až tři centimetry většího, než byl ten původní. Půdu z kořenů růže lehce setřeste a rostlinu přesaďte do čerstvé živné půdy. Ideální teplota vzduchu pro růži je od 20 do 24 °C. Zakryjte rostlinu plastovým sáčkem s jedním odříznutým rohem, abyste vytvořili speciální mikroklima. Koneckonců, tyto růže rostly ve skleníku a tam vlhkost vzduchu dosáhla 80 %, zatímco v bytě to není obvykle více než 20 %.

Růže

Růže: Foto Pixabay

Vypadá to, že růže odumírá

To, co se bude dít dál, vás příliš nepotěší. Rostliny se začnou zbavovat listů a vysychají. I kdyby se keř nezbavil příliš velkého množství listů, musíte výhonky trochu zkrátit. Jako prevenci před roztoči můžete použít ochranný prostředek, například Fitoverm (respektujte pokyny výrobce). Po dvou až třech týdnech začněte sáček otevírat a postupně rostlinu zvykejte vnitřním podmínkám.

Rostlina začíná růst

Po nějaké době začnou růst nové výhonky. Trvá to asi dva až tři měsíce, než se z vaší rostliny stane miniaturní keř. Rostlina začne aktivně růst, až dosáhne výšky 50 až 60 cm. Dokonce se mohou objevit pupeny. Pokud chcete, můžete nyní rostlinu přesadit do zahrady nebo i nadále pěstovat v nádobě. Používejte hnojiva pro kvetoucí rostliny nebo speciálně vyvinutá pro růže. Pokud růže vysazujete na zahradu, je dobré je na zimu přikrýt chvojím, aby nezmrzly.

Růže: Náhledové foto Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!