Milujete vůni vánočního stromu? V tom případě musíte vybrat ten správný

vanocni-strom

Právě vánoční stromek vytváří to správné kouzlo Vánoc. Je krásný, děti se z něj radují a my milujeme jeho úžasnou vůni. Jenže jaký strom vybrat, aby vůně byla opravdu intenzivní a nás těšila klidně i více než 14 dnů? Pokud však letos tápete při výběru stromku, rádi vám poradíme, který z nich provoní vaší domácnost nejvíce a jehličí mu neopadá dřív, než rozbalíte dárečky. 

Strom vyberte správně

Abyste si byli jisti, že kupujete čerstvě uříznutý strom, pohlídejte si plochu řezu. Ta by měla být světlá a vlhká, nikoli tmavá. V druhém případě, kdy je kmen, tedy jeho řez zbarven do šeda, znamená to, že je uříznutý již delší dobu. Nyní víte, na co se dívat před nákupem stromu. Teď vám prozradíme, jaký druh zajistí dlouhou vůni. 

siska-strom-douglaska
Foto: Pixabay

Borovice douglaska

Není borovice jako borovice. Nejedná se o typ, který má jemně obrostlé větve dlouhými jehličkami, naopak. Borovice douglaska má krásný tvar a kmen je více obrostlý větvemi, jež hustě zdobí jehličí. Je také známá tím, že úžasně voní po čerstvých citronech. Strom se do našich končin dostal již během 18. století a v lesích jej můžeme vídat dodnes. 

stribrna-jedle-vetev
Foto: Pixabay

Jedlička stříbrná

Nádherný a ideální stromek, který navíc najdete snad u každého prodejce vánočních stromků. Jedlička pochází z Ameriky a jedná se o strom s vysokou trvanlivostí a úžasnou vůní. Dokonce vydrží až měsíc jako čerstvý. Jen se před nákupem dívejte na kmen, který vám prozradí, zda je čerstvě uříznutý. Má krásné modro-zelené jehličky, které mají nádech do stříbrna a hustě vyrůstají z větviček. Specifikuje jej příjemná smolná vůně, která se line celým bytem či domem. 

jedle-kavkazska
Foto: Pixabay

Jedlička kavkazská

Tento druh jedličky se považuje za jeden z nejkupovanějších stromů vůbec. Kmen má mnoho větviček, které jsou zahuštěny lesklými jehličkami. Náramně voní a vonět vydrží i měsíc. Co jistě oceníte, tak je jehličí, které nepíchá, takže při zdobení nebudete mít podrážděné a poškrábané ruce. Lze říci, že jedličku kavkazskou seženete u každého prodejce stromků. 

Tip redakce: Při převozu autem nechte strom obalit síťkou. Pokud máte možnost, nechte strom v chladu – nejlépe však v nevytápěné garáži. Strom umístěte do kýblu s vodou a tři dny před Štědrým dnem jej dejte do místnosti, kde je alespoň 15 °C. A to z toho důvodu, aby neutrpěl teplotní šok. Stejně tak nezapomeňte do stojánku nalít vodu, aby vám strom neuschl. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/hobby/domov/vanocni-stromek-vyber-pece.A221205_115853_hobby-domov_bma?zdroj=vykuk_diskuse

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/ktery-vanocni-stromek-nejvic-voni-30001215.html     

Foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)