Méně známé účinky bylin, které vám běžně rostou na zahradě

Bylinný čaj

Zajímáte se o přírodu? Pak se nejspíše rádi seznámíte s několika zajímavostmi, které se vážou k rostlinám, jež nejspíš běžně rostou na vašem záhonku nebo pozemku.

Červený jetel

Starý známý jetel luční se v přípravcích pro růst a zdraví poprsí odívá do zcela nového jména. Pořád jde však o tu půvabnou rostlinku, lákající čmeláky a včelky. Je pozoruhodný zejména velkým množstvím fytoestrogenů, zejména genisteinu. Ten přímo stimuluje estrogenové receptory v lidském těle a dokáže stimulovat zvětšení ňader. Kromě toho pomáhá také při léčbě mnoha gynekologických problémů (zejména menopauzy, snižuje riziko mozkové mrtvice a infarktu poslouží i při prevenci osteoporózy a snížení hladiny cholesterolu. Jde zkrátka o ideální bylinku pro ženy, potýkající se s klimakteriem, ale nejenom pro ně.

Sušení bylinek

Foto: Pixabay

Fenykl obecný

Není bez zajímavosti, že rostliny s větším obsahem fytoestrogenů v naší přírodě nenajdete. A celkově je hned na druhém místě. Předčí ji jen pískavice řecké seno, o které se více dozvíte níže. Můžete ho popíjet jako čaj, který zároveň působí proti nadýmání, snižuje vysoký krevní tlak, zvyšuje sexuální apetit, zmírňuje příznaky astmatu a pálení žáhy. A podpoří také zdraví a prokrvení prsní tkáně.

Na zahrádce se pěstuje doslova sám, a ani v lékárnách nestojí příliš moc. V oblasti péče o prsa jsou totiž aktuálním trendem spíše exoticky znějící preparáty – což je pro všechny milovníky tradiční lidové medicíny (a nízkých cen) značná výhoda.

Ovsík vyvýšený

Tenhle krasavec dokáže v ženském těle nastolit hormonální rovnováhu. A podporuje také zdraví prsní tkáně, díky obsahu saponinů, flavonoidů, minerálů a alkaloidů.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://bylinkydnes.cz/10-bylinek-na-zvetseni-poprsi/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)