Máte doma orchidej a aloe vera? Dejte je k sobě – kvetení je zaručeno

Jak používat Aloe vera pro vaše orchideje, Jak používat Aloe vera, orchideje, Jak na zálivku z Aloe vera, orchidej

Máte doma orchidej a aloe vera? Dejte je k sobě – kvetení je zaručeno. Orchideje patří k nejelegantnějším a zároveň tak trochu i nejzáhadnějším rostlinám botanického světa. Umí totiž být opravdu tvrdohlavé a leckdy zkrátka nekvetou, ani když připravíte opravdu optimální podmínky.

Naštěstí příroda nabízí jednoduché, ale účinné řešení, jak podpořit kvetení orchidejí: Aloe vera. Tato všestranná léčivá rostlina je nejen prospěšná pro lidské zdraví, ale může sloužit i jako stimulátor právě pro tyto krásné rostliny. Zařazením této zázračné rostliny do péče o orchideje se můžete těšit z bujných a krásně zbarvených květů, které z orchidejí činí velmi ceněný doplněk každé sbírky pokojových rostlin.

Vědecké poznatky o aloe vera jako rostlinném toniku

Aloe vera, vědecky známá jako Aloe barbadensis, je sukulentní rostlina bohatá na živiny, které jsou prospěšné i pro ostatní rostliny. Její listy obsahují gel plný vitamínů, minerálů a aminokyselin nezbytných pro zdravý růst rostlin.

Aloe vera

Foto: Pixabay

Jak používat Aloe vera pro vaše orchideje

Odřízněte malý kousek listu Aloe vera a extrahujte gel. Ten naneste přímo na listy orchidejí a na základnu spících poupat (pokud jsou k dispozici). Přírodní hormony a živiny obsažené v gelu mohou stimulovat kvetení.

Potírání listů orchideje gelem z aloe vera může také zvýšit odolnost rostliny proti chorobám a škůdcům, protože poskytuje ochrannou vrstvu bohatou na antioxidanty.

Jak na zálivku z Aloe vera

Listy aloe vera nakrájejte na malé kousky a smíchejte je s vodou tak, aby vznikla pasta. Tuto směs nechte několik hodin odstát, aby se živiny dostaly do vody. Poté na každý díl směsi přidejte 3 díly vody a vše použijte jako zálivku.

 

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/nove-vyhony-u-orchideji-30000211.html, https://magazindoma.cz/bydleni-interier/37-omlazeni-a-mnozeni-orchideji-pomuze-duznata-rostlina-ktera-zajisti-bujne-kveteni, https://www.akcniceny.cz/magazin/udrzte-orchideje-stale-krasne-diky-aloe-vera-listku/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)