Malý návod na vysávání bazénu

Vysávání bazénu

Léto se už ukazuje v tom nejlepším světle. Na teploměru se rtuť pomalu vyšplhala až k 30 stupňům Celsia. Pokud máte doma bazén, stoprocentně jste ho už připravili na sezonu a funguje. Vyžaduje ovšem tradiční pravidelnou údržbu, a to se vším všudy. Jedním z hlavních pravidelných procesů je bezesporu vysávání bazénu prostřednictvím bazénového vysavače. Pokud se rozhodujete pro klasický ruční vysavač, anebo už jej máte, jste na správné adrese. Připravili jsme pro vás návod, jak postupovat, jehož součástí je i video.

Vysávání bazénu

Správné zkompletování vysavače

Ruční vysavač bazénu není z hlediska složení nijak náročný. Stačí pouze připojit samotný vysavač k hadici a druhý konec hadice se zapojuje do skimmeru. Oba konce si ale nespleťte, jinak nevznikne ten správný potřebný podtlak. Vysavač by poté nebyl schopen vysávat. Fakticky byste nečistoty jenom rozvířili, což by bylo k ničemu. Filtrace by je stejně následně nebyla schopna všechny nasát. Než nasadíte druhý konec hadice ke skimmeru, ještě hadici ponořte a napusťte do ní kompletně vodu. Proč? Protože tím eliminujete vznik vzduchových bublin a následného snížení výkonu. Na videu se onomu napouštění věnujeme vcelku dlouho.

Nastavení filtrace

Než zapnete filtraci, měli byste mít všechno nastaveno. Na filtraci nechte uzavřený okruh. Vysavač bude nasávat vodu s nečistotami, která půjde skrze filtraci a následně se bude vracet čistá voda do bazénu. Nečistoty zůstanou v pískové náplni filtrace, což je optimální. Filtrace musí být vyčištěná, jinak dojde k vracení nečistot do bazénu při vysávání. Když je vše nachystáno, spusťte filtraci. Ta přisaje kryt s hadicí a vysavač začne fungovat. Všechno si ještě ověřte tak, že jej vytáhnete a rukou zkusíte, jestli podtlak existuje.

Nastavení filtrace

Vysávání bazénu

Na vysavač není nezbytné tlačit, fungovat bude bez problémů i tak. V každém případě vysávejte bazén dokonale, a to buď od středu ke kraji, nebo naopak. Záleží pouze na vás. Některé hrubé nečistoty třeba vysavač nevezme, ale od toho máte síťku. Tak s chutí do toho, přejeme hodně štěstí.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.