Magnolie: poznejte tuto okouzlující rostlinu

Magnolie: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Magnolie je dechberoucí rostlina, která vás okouslí svými nádhernými květy. U nás se pěstuje zejména jeden druh: Magnolia soulangeana. To proto, že tento druh je mrazuvzdorný a vydrží tedy venku i přes zimu. Avšak díky oblibě této rostliny se objevují další nové druhy magnolii, které jsou stejně tak úchvatné a krásné. Tito kříženci vznikali v zemích, kde má magnolie svou domovinu, a tedy v Číně a Japonsku. Avšak v poslední době se také evropští pěstitelé mohou pochlubit nově vyšlechtěnými druhy magnolií.

Magnolia Genie

Tento druh magnolie má velice neobyčejné zabarvení květů, které navíc mají podobný tvar, jako tulipány. Na zimu bohužel všechny květy opadají, na oblibě to této rostlině ale nikterak neubírá. Barva květů není klasicky růžovo-bílá, jako je tomu u nejznámější magnolie soulangeana. Poupata jsou červenočerná, a když se otvírají, mění se barva na purpurovou. Tuto barvu si uchovají velmi dlouho.

Magnolie: Zdroj obrázku Pixabay.com

Magnolia Satisfaction

Tato původně čínská magnolie roste spíše v podobě keře, který může dorůst do výšky až 2,5 metru. Také květy tohoto druhu magnolie jsou neobyčejné: z vnější strany jsou červené, uvnitř jsou ale světle růžové až bílé. Také tento druh magnolie je velice krásný a oblíbený také u nás.

Magnolie: Zdroj obrázku Pixabay.com

Magnolia ‚Ian’s Red

Tento druh je výjimečný zejména velikostí květů. Ty dokážou dorůst do velikosti okolo 20 centimetrů a mají tmavě červenou barvu. Ačkoli se jedná o keřovitou rostlinu, v dospělosti dosahuje vzhledu stromu a dorůstá do výšky asi 5 metrů.

Magnolia Koban Dori

Tento druh magnolie se chlubí zejména žlutou barvou svých květů – které se navíc objevují ve velkém množství. Zajímavý je taktéž tvar keře, který připomíná pyramidu. Pokud máte menší zahradu, pak je pro vás vhodnou volbou, protože roste jako keř.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Magnolia Daphne

Také květy této magnolie mají žlutou barvu, a to jak z vnitřní, tak také z vnější strany. Již malé keříčky produkují květy, takže rostlina se hodí i pro méně trpělivé zahradníky.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Magnolia Butterbowl

Květy této magnolie jsou žlutooranžové a mají velké okvětní lístky. Stromek dosahuje výšky 4 metry.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!