Lněná semínka mají spoustu výhod – jak je správně konzumovat?

Chcete zrychlit metabolismus a začít rychleji hubnout? Pusťte do svého jídelníčku lněná semínka. Jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny, vlákninu, bílkoviny a také antioxidanty, které odbourávají tuky. Aby tato semínka byla účinná, je potřeba je jíst ve správné formě. Níže jsme pro vás připravili veškeré informace o správném využití lněných semínek.

Jedna polévková vrchovatá lžíce lněných semínek obsahuje pouze 55g kalorií. S tím, že do těla dostanete dalších 18 gramů bílkovin a vysoké množství vlákniny, která se ukrývá přímo ve slupce semínka.

Nízký obsah kalorií

Navíc vláknina udrží déle pocit sytosti a vy nebudete mít neustálou potřebu jíst. Díky tomuto způsobu zasycení dáte přednost svému tělu, které využije uložený glykogen a tuky. Tyto poznatky jsou hlavním důvodem, proč jsou semínka vhodná, pokud chcete redukovat váhu. Stále ale zůstává otázkou, jakým způsobem lněná semínka užívat, abyste dokázali využít veškeré výhody a aby byla semínka opravdu funkční?

Foto: Pixabay

Lněná semínka pomohou při redukci váhy

Jak si dopřát lněná semínka pro správný účinek? Předtím, než se rozhodnete sníst lněná semínka, byste je měli rozmixovat nebo pomlít. Kdybyste přijali lněná semínka celá, tělo by je vyloučilo beze změny. Proto bude důležité je před požitím rozmělnit. Tak oddělíte slupku bohatou na vlákninu, oleje a vnitřní část, která oplývá velkým množstvím bílkovin. V takovém stavu bude semínko i lépe stravitelné a mnohonásobně lépe využité. Doporučujeme mixované semínko vždy před jídlem připravit čerstvé. Rozmixované rádo žlukne a dokáže způsobit nemalé žaludeční potíže.

Naučte se zařadit semínka do jídelníčku

Rozmixované lněné semínko můžete přidat například na brambory, nasypat do polévky (v tomto případě ho nevařte), do ovesné kaše, musli, do jogurtu a jednoduše všude tam, kam se vám lněné semínko bude hodit. Doporučujeme vyzkoušet i lněný olej, který bude taktéž vhodný i při hubnutí. Snižuje zácpu, zmírňuje zánět a další výhody, ze kterých může vaše tělo profitovat.

Zdroj: https://www.prostreno.cz/tipy-a-triky/clanky/26831/Je-opravdu-nutne-drtit-lnena-seminka

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)