Létající trampolína

Létající trampolína, aneb podcenění ukotvení

Trampolíny jsou dnes součástí drtivé většiny zahrad. A není se čemu divit, vždyť děti skákání milují. Většina z nás vytahuje trampolínu už v momentu, kdy se trochu oteplí. V současné situaci si každý rodič alespoň trochu uleví, když děti dovádějí venku a neustále nepovykují v interiéru. Trampolína je skvělá věc, nicméně musí se pořádně ukotvit. Jinak se z ní stane létající talíř podobně, jako tomu bylo u nás. My se proto na kotvení podíváme v následujících řádcích. Přidáme samozřejmě pro pobavení i několik fotografií létající trampolíny.

Kotvení se prodává, ale…

K trampolínám se prodává kotvení. Není problém kotvicí sadu koupit, cena se pohybuje okolo 300 korun. Součástí sady jsou kovové vruty, které se jednoduchým točivým pohybem zavrtají do země. Následně se trampolína přichytí popruhy, jež se uzavírají plastových mechanismem. Přesně tyto pásy jsme na trampolíně měli také, nicméně nevydržely. Musí se totiž pravidelně kontrolovat stejně jako trampolína samotná. Po několika letech se materiál bohužel unaví a při větším větru nemá šanci tlak vydržet. Samotné vruty zavrtané do země jsou odolné a nepovolí.

Poničená trampolína
Poničená trampolína: Foto Radek Štěpán

Poškozená trampolína

Poničené popruhy: Foto Radek Štěpán

Mnohdy postačí velké kusy betonu

Někdo řeší ukotvení trampolíny prostřednictvím těžkých betonových dílců. Uchycení je sice efektivní, nicméně v případě sekání trávy nebo jakýchkoli jiných činností u trampolíny je zapotřebí s těžkými kusy manipulovat, což není jednoduché.

Létající trampolína

Poničená trampolína: Foto Radek Štěpán

Náhradní díly jsou naštěstí k dostání

Při poškození trampolíny počítejte s tím, že budete moc zakoupit spousty náhradních dílů. Prakticky jakákoli součást se dá zakoupit. Nejčastěji dochází k roztržení ochranné textilie, případně ohnutí konstrukce, což byl i náš případ. Vypadá to nakonec, že všechno vyřeší nákup třech sloupků, z nichž jeden vychází asi na 100 korun. Měli jsme zkrátka štěstí v neštěstí.

Létající trampolína: Náhledové foto Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *