Kvalitní moštovač zajistí čerstvou šťávu každý den

Lisy na ovoce

Ovoce a zelenina ze zahrady se dají zpracovat nejrůznějšími způsoby. Velmi oblíbené je především moštování. Výroba čerstvé domácí šťávy nemusí být rozhodně nijak náročná. Tedy alespoň v případě, že budete mít k dispozici ten správný moštovač. Nevíte-li, který si vybrat, rádi vám poradíme v následujících řádcích. Soustředit se budeme na nejoblíbenější tipy moštovačů, které jsou k dispozici v eshopu mostovace.cz.

Stolní lis na ovoce S3 pro malé množství šťávy

Chcete-li si vylisovat pouze minimální množství ovocné šťávy, vyplatí se kvalitní stolní lis. Výbornou volbou je model S3, který je vybaven košem o objemu 2,5 litru a slouží především k lisování menších druhů ovoce, jako jsou třeba rybíz, maliny, rakytník a mnohé další. Koš i výlevka jsou u tohoto lisu vyrobeny z neupraveného bukového dřeva a jeho celková hmotnost činí pouze 3,5 kg. Bez větších potíží si jej tak budete moci dát na jakékoli místo. Nejčastěji se moštuje na stole, kam jej pohodlně vyzvednete.

Stolní lis na ovoce S3Stolní lis na ovoce S3

Hydraulický lis na velké množství ovoce

Pokud budete potřebovat moštovat velké množství ovoce, určitě si pořiďte hydraulický lis. Práce s ním je mnohem jednodušší, jelikož nebudete potřebovat žádné vlastní síly. Na hydraulickém principu bude vymoštováno velké množství šťávy. Ostatně objem koše u tohoto typu činí 50 litrů. Tento lis na ovoce je podobně jako přechozí typ vyroben z neupravovaného bukového dřeva. Jeho hmotnost činí 38 kg.

Hydraulický lis na ovoceHydraulický lis na ovoce

Rámový lis jako skvělý kompromis

Perfektním kompromisem mezi oběma zmiňovanými modely je v každém případě rámový lis. Ten se vyznačuje rámem, díky kterému je možné ovoce lisovat mnohem jednodušším způsobem. Objem koše tohoto lisu činí 20 litrů a vyroben je ze stejného materiálu jako předchozí typy. Manipulace s ním je díky váze pouhých 20 kilogramů také vcelku pohodlná.

Rámový lis na ovoceRámový lis na ovoce

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.