Krbová vložka vyžaduje správnou instalaci

Nákup krbové vložky či kamen se stoprocentně vyplatí. Tedy alespoň za předpokladu, že bude vše správně nainstalováno. U kamen se nejedná o nic složitého, jelikož je postavíte do daného prostoru a jednoduše zatopíte. Krbová vložka vyžaduje stavební a montážní práce. Podívejme se na veškeré aspekty, které se instalace krbové vložky týkají. Pokud dodržíte následující pravidla, budete mít doma krásné ryze přírodní teplo.

Co si rozmyslet před nákupem krbové vložky

Nesmírně důležitý je přívod čerstvého vzduchu do místnosti. Ten je nezbytný nejen pro spalování, ale i pro potencionálně realizovaný teplovzdušný rozvod. Čerstvým vzduchem se nahrazuje ten odsátý. Mezi pláštěm a podezdívkou musí být mezera zhruba 10 cm. Jestliže máte v místnosti ještě krb nebo digestoř, měli byste to brát v potaz, jelikož vložka nemusí fungovat správně. Ve zdi za krby nesmí být veden plyn, voda ani elektřina. Pod samotnou vložkou musí být nehořlavý materiál stejně jako minimálně 30 cm před ní. Důležité je volit kvalitní typy vložek. Výbornou volbou jsou zejména modely českých výrobců BeF Home a Romotop.

A co výměník?

Potřebujete za pomocí krbu ohřívat vodu? Pokud ano, rozhodně nezapomeňte na výměník. Ten musí být s krbovou vložkou kompatibilní. Dodatečně se již shání velmi složitě. Ideální jsou krbové vložky, v nichž tvoří výměníky dvojitý plášť, popřípadě trubky přímo v topeništi. Vložky vybavené výměníky na výstupu spalin snižují účinnost celého mechanismu. Velmi důležitá je i instalace regulačního a zabezpečovacího zařízení.

Nakupujte u profesionálů

Jestliže chcete sehnat skutečně kvalitní krbové vložky třeba zmiňovaných značek BeF Home a Romotop, nakupujte u předního českého prodejce  PLASTER-COLOR. Mimo nízkých cen vám tato společnost nabídne i možnost poradenství týkajícího se obestavby a zapojení krbových vložek. Koupit si zde můžete i prvotřídní krbová kamna.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.