Kovaný plot a brána budou vašemu exteriéru slušet

Kované ploty

Vlastníte krásnou zahradu, na kterou jste pyšní? Pokud ano, zcela jistě dáte za pravdu tvrzení, že vás velmi naštve, když se na ni dostane nezvaný host. Nutně se přitom nemusí jednat o člověka. Taková kočka nebo cizí pes dokážou v negativním slova smyslu doslova divy. I proto je nezbytné mít svou zahradu oplocenou. Především přední plot ovšem nemůže být ledajaký. Měl by se vyznačovat elegantním designem a také maximální funkčností. Zapomenout také nelze ani na to, že by měl zůstat v kvalitním stavu několik desítek let. Přesně tyto charakteristiky umí plnit do puntíku kované ploty. Právě na jejich přednosti se proto zaměříme podrobněji.

Maximální výdrž

Šli jste nedávno na procházku a po cestě spatřili plot, který už vypadal všelijak jenom ne nově? Pokud ano, s největší pravděpodobností se jednalo o variantu s dřevěnými výplněmi. Právě ony po čase dokonale zajdou. Jestliže se navíc majitel o takovýto plot pravidelně nestará, barva z jeho povrchu se oloupe a celkový vzhled je poté doslova tristní. Moderní kované ploty dokážou vydržet mnohem déle. Proč? Především díky ošetření povrchu prostřednictvím žárového zinkování, případně kvalitní práškové barvy. Na korozi spojenou se starými kovovými ploty můžete zapomenout!

Unikátní vzhled zaručen

Mít stejný plot jako několik vašich sousedů je sice možné vtipné, ale nikoli stylové a originální. U kovaných plotů vám toto nehrozí. Nechat si můžete vyrobit model ve zcela originální podobě. Je jedno, zdali vsadíte na přísně geometrické tvary anebo spíše na různé oblé výplně bez hran.

Rychlá instalace a bezpečnost

Velkou výhodou, jíž se mohou kované brány a ploty pochlubit, je poměrně rychlá instalace. Během několika týdnů od objednávky může být hotovo s tím, že vám plot i nainstalují. Objednat si tyto služby můžete pohodlně online třeba kovane-ploty.net. Výborná jsou třeba provedení se zostřenými špičkami. Ta se překonávají jen velmi složitě a z hlediska bezpečnosti jsou optimální.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.