Kombinačky: Povinná výbava každého majitele zahrady

Kombinačky

Jakýkoli vlastník zahrady ví, kolik činností musí v průběhu roku řešit. Často se nejedná pouze o aktivity spjaté přímo s pěstováním nejrůznějších květin a plodin. Vždyť zahrada je i místem určeným pro odpočinek, skotačení dětí a jiné činnosti. Ne zřídka se něco poničí anebo je zapotřebí určité pomůcky vytvořit. I proto se vyplatí mít spolehlivé nářadí, jehož prostřednictvím lze mnohé věci opravit. Chybět by vám neměly především kombinačky. Tyto univerzální kleště dokážou doslova divy. Kde všude je využijete a jaké koupit? Na obě otázky si postupně odpovíme.

Kombinačky

Dokonalá práce s drátem

Kombinované kleště použijete především pro práci s nejrůznějšími druhy drátů. Typickým příkladem budiž vazací nebo napínací drát na plotě. Při realizaci klasického drátěného plotu nejprve natahujeme právě napínák a poté je zapotřebí pletivo upevnit drátem vazacím. Ručně nemáte šanci a kombinačky vám bohatě postačí. Stejně tak jsou výborné při vytváření opory pro stromky. Poplastovaným drátem je jednoduše přichytíte k opoře.

Spousta dalších činností

Vytahujete na zahradě staré zarezlé hřebíky? I tuto činnost s kombinačkami zvládnete. Stejně tak s nimi není problém uštípnout i tenký či silnější drát, který trčí v místech, kde to rozhodně není žádoucí. Už jste se ocitli v situaci, kdy byste potřebovali odtáhnout nebo naopak zatáhnout závit a klíče zkrátka nebyly po ruce? Zcela jistě ano. I v této situaci vám pomohou kombinačky. Často je lidé dokonce vozí v autě pro případ, že by se něco stalo a bylo nezbytné řešit nějakou drobnou opravu.

Kombinačky

Nakupujte prověřenou kvalitu

Že doma kombinačky nemáte? Pak nastal nejvyšší čas pro jejich pořízení! Při jejich nákupu stoprocentně vsaďte na spolehlivého výrobce. Naším tipem jsou kombinačky značky Knipex. Jde o jedny z nejlepších profi kleští na trhu. Vybírat si lze z několika velikostí a podob.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.