Kočičí škrabadlo potěší nejen domácí mazlíčky

Kočky

Kdo vynalezl kočičí škrabadlo, by měl dostat Nobelovu cenu. Minimálně z řad kočičího společenství. Zábava, pohled shůry, možnosti prolézání i úkrytu. To je sen každé kočky, která nemá možnost se pohybovat venku jako některé její kamarádky. Ale i kočky a kocouři, již mají neomezenou volnost pohybu, se z toulek rádi vracejí domů, ke své mystičce a na vlastní škrabadlo.

Inspirace pro zájemce o kočičí škrabadlo

Šikovní kutilové se o kočičí škrabadlo pokusí sami, pokud zvolí vhodné materiály, které budou kočce stačit pro broušení drápů, mají už způli vyhráno. Podstatnými prvky jsou i zábavné předměty, s nimiž si kočka bude ráda hrát, boudička sloužící ke schovávání i plochy, po nichž se kočičí tvor bude rád pohybovat nebo jen odpočívat. Kdo se do výroby nechce pouštět svépomocí, může se inspirovat specializovaným e-shopem škrabadla-pro-kocky.cz. Široký sortiment je plný škrabadel různých výšek, rozmanitého zbarvení a obohacen o všelijaké herní prvky a zábavné hračky pro kočky.

Škrábadlo pro kočky

Zábavními a odpočinkovými prvky se zpravidla myslí kočičí domeček, odpočinková vyhlídková plocha a zavěšená koulička – bambule na hraní. Škrabadla pro kočky jsou opatřena různým počtem vyjmenovaných hraček a doplňků, záleží jen na vás a na počtu koček, které chcete potěšit, zabavit a unavit. U každého produktu jsou detailně popsány vlastnosti, rozměry domečku a spodní základní plochy i průměr sisalového kmenu.

Sisal je textilní vlákno, jež se získává zpracováním listů agáve sisalové. Sisalem se kočičí škrabadlo, respektive jeho nosný kmen, omotává, nebo se z něj dají vyrobit lana určená ke šplhání. Kvalitní spletená sisalová vlákna jsou natolik odolná, že vydrží i útok kočičích drápů, stejně jako jsou ideálním materiálem pro broušení drápků.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.