Kam s ní aneb Jak najít praktické a vzhledné místo pro umístění popelnice

popelnice

Popelnice přímo na očích vedle domu či u něj, zkrátka zrovna nepůsobí esteticky. Mnohdy dokáže i narušit celkový design zahrady. Nabízí se tedy otázka, kam s ní? Prozradíme, jak si s touto situací poradit.

Popelnice je nezbytnou věcí, ale rozhodně nenabízí pěkný pohled, obzvlášť, když přetéká různým odpadem. Stačí pro ni najít praktické místo. Kam ji umístit, abyste ji neměli neustále na očích, byla zároveň v dostupné blízkosti pro potřebné vyhazování odpadků?

Výběr místa je výhrou

Nejjednodušší cesta k ukrytí popelnice je, když pro ni najdete vhodnou skrýš přímo na zahradě. V takové obrostlé pergole či za širokými keři, si jen těžko všimnete, že tam stojí i popelnice. Nehledě na to, že při uschování popelnice můžete využít i vlastní kreativitu a šikovnost. Můžete tak kolem ní vytvořit dřevěné ohraničení s dvířky, kolem kterých lze vysadit rostliny, trvalky či popínavé květiny, jakožto okrasnou trávu. Pak už těžko někoho napadne, že se tam může skrývat i obyčejná popelnice. Bude pěkně schovaná.

Vhodný přístřešek pro popelnice u domu

Pakliže nemáte na zahradě vhodný prostor na ukrytí popelnice, pak se nabízí varianta v podobě jednoduchého přístřešku. Zvolit můžete kov či dřevo. Důležité je, aby byl přístřešek dostatečně stabilní. Vhodné je jeho ukotvení přímo do země. Navrch přístřešku je možné si vytvořit plochu a osadit ji rostlinami. Skvělou volbou je například buxus, vhodný je i břečťan. Pokud však chcete mít místo zarostlé i během zimy, zvolte neopadavé rostliny.

Vytvoření místa i další potřeby

Pokud disponujete místem, tak box, do kterého popelnici umísíte, můžete zvolit v trochu větším měřítku a rozdělit ho na několik přihrádek. Kromě popelnice tak můžete schovat třeba i často používané zahradní nářadí, nádoby na tříděný odpad apod.

zahrada

Foto: Pixabay

Jednoduché řešení díky malbě a kreativitě

V jednoduchosti spočívá krása. Nemáte prostor? Nevadí. Nechcete investovat do přístřešku? I tak nemusí být popelnice rušivým elementem na zahradě. Zkrátka ji můžete natřít zajímavou barvou, pomalovat obrázky. Zde se kreativitě a fantazii meze nekladou.

Zdroj: homeincube.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Unsplash