K maximální podzimní úrodě remontantních malin vám pomohou banánové slupky

Maliny

K maximální podzimní úrodě remontantních malin vám pomohou banánové slupky – podzimní voňavé potěšení tak bude ještě větší, než kdy dřív. Maliny jsou báječným doplňkem každé zahrady, protože nabízejí spoustu šťavnatých a chutných plodů. Pro zajištění zdravého růstu a bohaté úrody je zásadní správné hnojení.

I když jsou k dispozici různá komerční hnojiva, mnoho zahrádkářů dává přednost používání těch přírodních a organických. Jednou z takových možností je hnojení malin banánovými slupkami.

Začněte sběrem banánových slupek

Když spotřebováváte banány, slupky si schovávejte, místo abyste je vyhazovali (můžete je klidně i zamrazit nebo usušit, na jejich výživný potenciál to nemá žádný vliv). Pokud je to možné, nezapomeňte si vybrat banány z ekologického zemědělství, abyste se vyhnuli vnášení pesticidů nebo chemikálií do zahrady.

Maliny

Foto: Pixabay

Jakmile budete mít dostatečné množství banánových slupek, nakrájejte je na malé kousky nebo je rozmačkejte pomocí mixéru nebo kuchyňského robotu. Jejich rozmělněním urychlíte proces rozkladu a usnadníte rostlinám vstřebávání živin. Slupky můžete poté aplikovat přímo na povrch půdy nebo je jemně vmíchat do vrchní vrstvy půdy. Nakonec záhony s malinami důkladně zalijte, abyste podpořili rozklad slupek a uvolnění živin do půdy.

Pro větší úspěch postup opakujte

Pro udržení stálé hladiny živin opakujte aplikaci banánových slupek každých několik týdnů během celého vegetačního období. Jak se slupky rozkládají, jsou zdrojem pomalu se uvolňujících živin, které postupně vyživují maliníky, takže úroda z nich bude lepší a chutnější. A to za trochu té námahy rozhodně stojí.

Zdroj: https://dvojka.rozhlas.cz/cim-se-lisi-malinik-jednouplodici-od-remontantniho-7512020, https://www.atlaso.cz/prorezavani-malin/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)