Jednoduchý česnekový postřik jako posilovač imunity rostlin

Postřikovač

Chtěli byste jednoduchým způsobem posílit imunitu vašich rostlin? Proč ne? Vždyť na trhu najdeme spousty přípravků, které by to měly bez problémů dokázat. Pravda je ale taková, že se mnohdy nevyplatí do mnohých vůbec nějaké finanční prostředky investovat. Postačit by vám měly pouze přírodní ingredience, které jsou častěji více účinné než chemické látky. Typickým příkladem je obyčejný česnek. Ten je nejenom životabudičem, ale i skvělým základem funkčního postřiku.

Proč zrovna česnek?

Protože se jedná o zeleninu, která obsahuje antimikrobiální látky schopné předejít výskytu škůdců a různých chorob na listech rostlin. Jinak jsou také vynikající česnekové estery eliminující hmyz. Česnek je přirozeným insekticidem učinným jak proti hmyzu, tak i mravencům či roztočům.

ČesnekČesnek: Zdroj obrázku Pixabay.com

Česnek a voda, nic víc

K výrobě postřiku budete potřebovat pouze 3 větší stroužky česneku a 0,5 l vody. Česnek se nejprve oloupe a následně pořádně prolisuje. Poté se smíchá s vodou a nechá v chladném prostředí zhruba 2 až 3 dny. Ideální je lednička. Po uplynutí této doby se směs scedí a následně vleje do rozprašovače. Pak už se jenom postříkají listy sazenic.

Česnekový postřik je ideální především jako prevence. Pomoct by měl s ochranou před hnilobou, skvrnami na povrchu listů či plísněmi.

Česnekový postřik: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.