Jednoduché zavařování pálivých papriček krok za krokem

Zavařování pálivých papriček

Tak co? Už jste se dočkali skvělé úrody paprik a hodláte je zpracovat? Pokud ano, jste určitě na správném místě. My jsme totiž zavařovali pálivé papričky, a to poměrně jednoduchým a rychlým způsobem. Pojďme se tedy na celý proces podívat krok za krokem. Zavařování už pro nás bylo nezbytností, jelikož některé papričky již začínaly hnít, případně usychat. Takovéto papriky do sklenic jistě nepatří.

Jalapeño a feferonky různého druhu

Začneme pochopitelně výběr pálivých papriček, které jsme měli k dispozici. Konkrétně se jednalo o papričky jalapeño, které nepatří k nejpálivějším. Konkrétně se udává pálivost mezi 2500 až 600 SHU. Tento druh papričky jsme krájeli příčně. Pokud by zůstala vcelku, nejspíše by lák nepomohl tolik zvýraznit její aroma. Ostatní feferonky, ať už kulaté, nebo dlouhé, jsme dávali do sklenic vcelku.

Pálivé papričkyFoto: Radek Štěpán

Jak připravit nálev?

Velmi jednoduchým způsobem. Stačit vám budou:

  • 4 lžíce soli,
  • 105 gramů cukru,
  • 450 ml octa,
  • hořčičné semínko,
  • nové koření,
  • bobkový list.

Nálev je zapotřebí ideálně pomalu přivést k varu. Mezitím si připravíte sklenice a samotné pálivé papričky.

Zavařování pálivých papričekFoto: Radek Štěpán

Napěchování sklenic a zalití lákem

Do sklenic je ideální dát papriček co nejvíce, nicméně nepřecpávejte je. Až po samotné hrdlo sklenice nalijete lák, sklenice se pořádně zašroubuje a poté obrátí dnem vzhůru. Takto je zapotřebí pořešit veškeré sklenice. Dnem vzhůru byste měli mít sklenice ideální minimálně přes noc. Zavařené papričky by měly minimálně rok vydržet ve spíži. My to takto máme vyzkoušené.

Zdroje info: Autor, sazenicka.cz

Náhledové foto: Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.