Jednoduché množení tlustice zvládne i začátečník – stromů peněz a štěstí tak můžete mít doma tolik, kolik chcete

Tlustice

Tlustice vejčitá (Crasula ovata) nebo třeba tlustice podlouhlá (Crassula Hobbit) bývají v domácnostech k vidění velmi často. Říká se totiž, že dokážou svým majitelům přinést štěstí a mnoho peněz. To však jen v případě, že se jim u nás daří.

A jak je jednoduchým způsobem namnožit, aby ozdobily skutečně jakékoliv okno? Naučte se jednoduchý způsob, díky němuž se ujmou všechny mladé rostlinky.

Jak rozmnožit tlustici

Stejně jako většina sukulentů se i tlustice množí dvěma hlavními způsoby: a to semeny a řízky. Druhý způsob je ovšem rychlejší a pohodlnější. Jako řízek si vezměte zralý výhonek z koncové části koruny, ovšem může vám stačit i jeden velký list. Bylo by však chybou ho ihned sázet. Naopak – nejdříve ho odložte na několik dní stranou, aby mohl dojít k mírnému zaschnutí. Tím minimalizujete průnik možných chorob z půdy.

Tlustice

Foto: Pixabay

Po přidání dřevěného uhlí, které se postará o dezinfekci rány, nechte zakořenit řízky tlustice ve vodě. První kořínky se objeví poměrně rychle – zakoření během 2-3 týdnů. Jakmile je budete chtít zasadit, tak smíchejte běžný substrát s pískem a použijte drenáž. Výsadbu zakryjte sklem ovšem dbejte na to, aby nebyl zcela omezen přísun vzduchu. Každý den proto květináče odkrývejte po dobu 5-15 minut.

Jak pečovat o tlustici

Stejně jako všechny sukulenty miluje i tlustice především jasné a dlouhotrvající osvětlení. Ideálním místem pro ni bude parapet jihozápadního nebo jihovýchodního okna. V zimě přeneste rostlinu na jižní okno a doslova ji přilepte na sklo, jedině tak zabráníte rozvoji světle zelených a nevzhledných listů.

A jak by měl vypadat správný květináč pro výsadbu? Hledejte takový, který je široký, nízký a s drenážními otvory. Optimální teplota pro pěstování tlustice se pohybuje mezi 18-25 stupni, v zimě se pak optimum pohybuje v rozmezí 15-17 stupňů.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/tlustice-vejcita-sukulent-ktery-pry-prinasi-penize-a-pritom-po-nas-temer-nic-nechce-28789.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)