Káva

Jednoduchá domácí hnojiva pro pokojovky si vyrobíte sami

Díváte se na pokojové rostliny a nabyli jste pocitu, že se jim zrovna dvakrát nedaří? Pokud ano, je na čase začít s touto situací rychle něco dělat. Ideální volbou je pořízení správného hnojiva pro podporu růstu pokojových rostlin. Ne, určitě nemusíte ihned mířit do specializovaného obchodu. Hnojivo si totiž jednoduše vyrobíte sami doma. My pro vás hned několik tipů na takové domácí pohoštění pro pokojové rostliny máme.

Voda z vařených brambor

Většina rostlin potřebuje škrob. Pokud vaříte brambory, vodu z nich rozhodně nevylévejte. Nechte je pořádně vychladnout a minimálně jednu za týden s ní rostliny zalejte. Je to právě škrob, který pomůže rostlině nechat si energii na pozdější časy. Jestliže bude tedy dokonale připravená, podaří se jí přežít i krušné chvilky, kdy na ni třeba zapomenete se zaléváním, případně před přesazováním, kdy jí budou docházet živiny.

Vařené brambory

Vařené brambory: Zdroj obrázku Pixabay.com

Drcené sušené banánové slupky

Banánové slupky obyčejně putují do koše, v lepším případě na kompost. Pokud si je ale usušíte, získáte skvělého pomocníka pro růst nejrůznějších pokojovek a nejen těch. Ideální je přimíchání vrstvy banánových slupek při přesazování rostlin. Pokud si dáte tu práci a semelete tyto slupky, získáte prášek, kterým posypete zeminu a následně vše zalejete. Podpoříte tím u rostlin kvetení. Především pro růže jde o vynikající elixír.

Banánové slupky

Banánové slupky: Zdroj obrázku Pixabay.com

Kávová sedlina

Budete se možná divit, ale i ta dokáže doslova a do písmene divy. Obsahuje spousty dusíku, jenž se rostlinám bude také náramně hodit. Pozor ale na přespřílišné zalévání rostlin po aplikaci sedliny, aby se dusík dostal rovnoměrně do substrátu. Kávu lze přidávat k rostlinám v pravidelných intervalech, nicméně měsíc v roce jim určitě dopřejte klid.

Káva: Zdroj obrázku Pixabay.com

Malá lžička cukru

Rostliny potřebují glukózu. Tu mohou získat jednoduše tak, že k nim čas od času přidáte lžičku cukru.Ten se rozštěpí na fruktózu a právě na glukózu.

Banánová slupka: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *