Jedlá soda: Okamžitá pomoc pro květiny a vaši bohatou úrodu

jedlá soda

Jedlá soda je osvědčeným pomocníkem nejen doma, ale i venku. Věřte, že ve vaší zahradě dokáže doslova divy. Poradíme vám, jak efektivně použít sodu ve vaší zahradě a využít jejího účinku. S čím vším vám pomůže?

Jedlá soda coby stimulátor kvetení

Obyčejná soda, a přitom dokáže tolik. Jak podpořit kvetení rostlin? Stačí do 1 litru vody přidat 1 polévkovou lžíci jedlé sody, dobře promíchat a nastříkat na květy. Uvidíte ten zázrak. Květy budou kvést jako divé.

Pomoc pro hrozny

Častým svízelem pěstitelů je šedá hniloba. Zde opět pomůže jedlá soda. Během zraní bobulí stačí postříkat révu roztokem, tj. 75 g jedlé sody rozpuštěné v 10 litrech vody. Nejen, že se rostlina uzdraví, ale také se zvýší obsah cukru v bobulích. S obdobným řešením můžete postříkat i ovocné stromy a zdárně tak vyzrát v boji proti listovým housenkám.

Řešení chorob a plísní na angreštu a rybízu

Pokud zjistíte, že váš angrešt nebo rybíz je napaden plísní, tak není třeba zoufat. Pomůže roztok, který si snadno připravíte doma. Ve 4,5 litrech vody rozpustíte 1 polévkovou lžíci sody, 1 tabletu aspirinu, 1 lžičku nastrouhaného tuhého nebo tekutého mýdla a 1 polévkovou lžíci rostlinného oleje.

Řešení pro žloutnoucí listy okurek

Pokud zjistíte, že vám žloutnou listy u okurek a plody se přestanou správně rozvíjet, tak se nejedná o předčasné vadnutí, ale znak nemoci. A právě i zde pomůže roztok, který spočívá v rozpuštění 1 polévkové lžíce sody v 10 litrech vody. Stačí nastříkat na okurky.

soda

Foto: Pixabay

Blahodárná výživa pro růže

Jedlá soda zajistí výživu pro vaše růže. Stačí smíchat 1 lžíci jedlé sody s ½ lžicí amoniaku a 1 lžící soli. Tuto směs rozmíchejte ve 3 litrech vody. Tímto roztokem zalévejte růže, a to jednou za dva týdny. Poté budou krásně růst a bohatě kvést.

Podpora lepší chuti u rajčat

Máte rádi slaďoučká rajčata z vlastní zahrádky? Tak podpořte jejich chuť, aby byla opravdu lepší. Stačí posypat půdu okolo rajčat jedlou sodou. Toť vše. Jak málo stačí.

Zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk, zahradkari.cz

Náhledové foto: Pixabay