Jedlá soda má v domácnosti mnohá překvapivá využití. Obvykle ji stačí jen trochu nasypat a začnou se dít věci

Soda

Čištění jedlou sodou je nejlepší, pokud si potrpíte na domácnost bez chemie. Ukážeme vám, v jakých oblastech skutečně pomáhá. Deodorizuje a čistí a je navíc šetrná k životnímu prostředí a peněžence.

Jedlá soda a a její použití v kuchyni

Jedlá soda je opravdu dobrý odmašťovač a snadno se používá kdykoli a kdekoli. A jak na to? Nasypte velkou lžíci jedlé sody do misky s přípravkem na mytí nádobí a důkladně s ní namočte povrch, který chcete vyčistit. Ale můžete s ní vyčistit třeba i sporák a vnitřek trouby.

Pokud se potýkáte s připáleninami nebo zaschlými zbytky jídla, sáhněte také po jedlé sodě. Trocha horké vody, jedlé sody a mycího prostředku dokáže v tomto ohledu zázraky. Nechte vše odmočit (nejlépe přes noc) a ráno budete mít umyto za minutku.

Jedlá soda

Foto: Pixabay

Soda na vyčištění vany

Kombinace běžného čisticího prostředku a jedlé sody funguje nejlépe, pokud oba komponenty po smíchání trochu zahřejete. Tento tekutý prostředek, který tímto postupem získáte, je vhodný i pro bělení prádla. Za partnera se však tentokrát bude jedlé sodě hodit žlučové nebo alespoň prací mýdlo.

Hřebeny a kartáček nebo štětce na make-up mohou také čas od času vyžadovat trochu čištění, abyste z nich odstranili všechny bakterie a nečistoty. Namočte je do vody se sodou a za pár hodin je jen lehce dočistěte. A pokud nanesete jedlou sodu na houbičku a lehce ji navlhčíte, zjistíte, že i váš sprchový závěs bude rázem jako nový.

Univerzální čistící prostředek ze sody

Do vhodné nádoby s rozprašovačem dejte 1,25 dl tekutého mýdla, 1,25 dl vody, 2 lžíce octa a 350 gramů jedlé sody. Promíchejte a použijte jako čistič.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.gyogynovenysziget.hu/fahej-es-mez

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)