Je pro vás lepší běžný, nebo spíše zátěžový trávník?

Pokládání trávníku

Jen těžko bychom našli majitele zahrady, který by netoužil po opravdu krásném trávníku. Tento přírodní koberec vypadá hezky, je příjemný na nohy, poskytuje bezpečí během her s dětmi, a dokonce může i pěkně vonět. Jaký typ je pro vás vhodný?

Snadná pokládka

V dnešní době už nemusíte složitě přemýšlet, jak na své zahradě vytvořit kvalitní travní koberec. Není nutné shánět semena, číst si složité návody na internetu a pokoušet se vytvořit ničím nerušený povrch. Stačí se spojit s ověřenými odborníky, kteří jej přivezou a položí. Vy poté jen počkáte několik dní na zakořenění a máte hotovo.

První variantou je běžný živý travní koberec. Ten se hodí spíše na zahrady, kde netrávíte tolik času a nikdo na nich neběhá. Na pohled je sice pěkně zelený, ale nepotěší vás takovou hustotou jako druhá možnost. Sekání by mělo probíhat přibližně jednou za sedm dní.

Pokládání trávníkuFoto: pokladanetravniky.cz

Nyní přichází na scénu zátěžový travní koberec OK. Díky užším listům získáte mnohem větší hustotu, takže tato varianta připomíná spíše slavné trávníky z okolí anglických zámků. Zároveň skvěle odolává zatěžování, takže si bez problémů zahrajete fotbálek, necháte vyběhat děti a psa a budete na něm moci bez problémů pracovat. Zátěžový koberec sekejte jednou za deset dní. Údržba trávníku je poměrně jednoduchá.

Typ s označením OK se hodí nejen na zahradu, ale poradí si i s vysokými nároky fotbalových hřišť, městských parků i okolí historických památek.

Zkušení odborníci

Tím se dostáváme k oblíbeným dodavatelům ze společnosti Pokládané trávníky, která dováží a pokládá oba druhy trávníků. Jejich webové stránky najdete na www.pokladanetravniky.cz, kde si budete moci prohlédnout rozdíly mezi oběma zmíněnými typy. Stejně tak se dozvíte i cenu za kompletní položení. A co víc, dopravu v rámci celé České republiky máte zcela zdarma.

Náhledové foto: pokladanetravniky.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.