Grilovací kámen

Je grilovací kámen opravdu výhodný, nebo ne

Kdo by nemiloval skvělé grilování a přípravu pokrmů na otevřeném ohni v exteriéru. V současné době je možné volit hned několik různých grilů, které se vyznačují zcela odlišnými vlastnostmi. Jmenovat bychom mohli klasické grily na dřevěné uhlí, elektrické grily a také plynové varianty. Poměrně diskutovanou záležitostí je v současné době zejména kámen na grilování, který se může uplatňovat u každého ze zmiňovaných typů grilu. Pokud si jej hodláte pořídit, určitě se vám vyplatí. Nevěříte? My se vás pokusíme o jeho výhodách informovat mnohem blíže. Zejména lávový grilovací kámen je výbornou volbou.

Hlavní výhody grilovacího kamene

Hlavním plusem grilovacího kamene je bezesporu rychlé pečení masa anebo jiných grilovaných specialit. Díky tomu, že dokáže nasát vysokou teplotu, dochází k mnohem efektivnější úpravě masa. Díky tomu, že je rychlejší, dochází i k zefektivnění přípravy a k tomu, že ušetříte na energii. Sálavé teplo umí perfektně prohřát jakékoli suroviny dle potřeby. Náročnější kousky hovězího a vepřového masa trvají přibližně 15 až 20 minut. U amerických brambor může být doba přípravy od 6 do 10 minut.

Nepopsatelná chuť

Grilování, při němž se využívá grilovací kámen, je mnohem lepší hlavně v tom, že maso nenačichne nepříjemným kouřovým pachem, který může mít i charakter spáleniny. Pokud kámen jemně potřete tukem anebo olejem napuštěným bylinkami, dostane maso skvělou chuť. Stabilní teplota je vynikající záležitostí. Kámen se velmi pohodlně čistí. Stačí vám pouze houbička, voda a jar. Pouze přetřete jeho povrch, který bude za chvíli pět čistý. Nejedná se o nic složitého.

Kvalitní grilovací kámen je základem

Velmi důležitá je volba správného grilovacího kamene, který dokáže skutečně vydržet. Ne všechny mají tuto vlastnost. Zejména levné mohou velmi rychle praskat a v podstatě zjistíte, že ani lávové nejsou. I proto byste měli dbát na to, jestli disponuje kámen atesty.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *