Jaký šnekový dopravník je pro vás nejvýhodnější?

Šnekový dopravník

Řešíte každý den přepravu velkého množství materiálu, jako je například uhlí, kamení, obilí či odpad? Pak se rozhodně neobejdete bez šnekového dopravníku. Tento vynález přichází v pestré škále provedení, velikostí i výkonů. Jaký typ je nejefektivnější?

Dvě základní kategorie dopravníků

Ze všeho nejdříve si musíme rozdělit dvě základní provedení šnekových dopravníků. Tato zařízení se dělí na:

  • Mobilní šnekové dopravníky, které jsou poháněné elektromotorem. Ty můžete používat i samostatně bez toho, abyste je museli montovat na těžký stroj.
  • Dopravníky poháněné elektromotorem, které musíte montovat na těžký stroj (třeba secí stroj, rozmetadlo a podobně).

Dále je nutné vzít v potaz technické specifikace různých druhů dopravníků. Myslete hlavně na požadované množství přepravovaného materiálu, stejně jako jeho velikost, hrubost či hmotnost.

Podle toho následně musíte zvolit vzdálenost přepravy, úhel dopravníku, stoupání závitu, druh motoru i jeho výkon, rychlost a tak dále.

Šnekový dopravníkFoto: canagro.cz

Nejste na to sami

Sháníte šnekový dopravník na uhlí, šnekový dopravník na hnojiva či šnekový dopravník na obilí? V takovém případě se podívejte na stránky ověřených výrobců a dodavatelů v jednom – společnost CanAgroCZ s.r.o. Tito odborníci už od roku 2005 vyrábí dopravníky ve výkonech od 6 do 150 tun za hodinu.

Na jejich webových stránkách si budete moci prohlédnout moderní šnekové dopravníky v desítkách a desítkách provedení. Po rozkliknutí každého zařízení se před vámi ihned objeví fotografie i kompletní technické specifikace (délka, síla stěny, výkon, připojení, druh sklápění, ventily a tak dále).

Pokud si nejste naprosto jistí, raději zavolejte na uvedený telefon a nechte si s čímkoliv poradit. Přece jen si chcete koupit zařízení, které vám má sloužit po desítky let.

Náhledové foto: canagro.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.