Jaké zvyky mají šetřiví lidé? Nechte se jimi inspirovat

Šetřit

Snažíte se ušetřit nějaké peníze, ale nedaří se vám to? Začít můžete i na méně zřetelných faktorech. Naučte se některé zvyky, které mají šetřiví lidé. Díky tomu, že se vám podaří ušetřit nějaké penízeušetřit nějaké peníze v současnosti, budete mít rezervu, kterou můžete v budoucnu využít v případě potřeby. Peníze, které si dáte stranou se mohou vždy hodit. Jak začít šetřit?

Ignorujte výprodeje

Ne vždy jsou uvedené ceny skutečně nízké. Než uvěříte některému z e-shopů nebo kamenných obchodů o tom, že jejich produkty jsou skutečně tolik zlevněné, je vhodné podívat se na cenu stejného množství zboží u konkurence. Díky tomu můžete zjistit, že zboží, které bylo označeno jako s 80 % slevou, je ve skutečnosti zlevněno o mnohem nižší částku. Dejte si pozor na tyto marketingové chytáky, na které bohužel s oblibou slyšíme.

Prázdná peněženka

Foto: Pixabay

Akce pomocí slevových kupónů

Na slevové kupóny můžete narazit na různých místech – například na internetu, v příloze časopisu, na e-mailu nebo prostřednictvím věrnostních karet. To, že takový kupón máte, ale neznamená, že jej musíte utratit. Pokud se vám podaří narazit na slevový kupón zboží, které jste už dříve měli  úmyslu koupit, pak jej samozřejmě využijte.

Zachování čerstvosti potravin

Ušetřit nemalé finanční částky můžete na tom, že nebudete vyhazovat potraviny. Pokud kupujete například hlávku zelí, je dobré vymyslet si způsoby vaření, abyste zelí mohli vypotřebovat celé. Potraviny, které je vhodné zamrazit, můžete tímto způsobem uchovat pro příští použití. Díky tomu omezíte plýtvání potravinami a ušetříte za jejich nákup.

Nejlevnější neznamená úsporu

Zboží, které je o dost levnější, než konkurenční, bude zřejmě nekvalitní. Nemusí to být vždy pravda. Ale tím, že si koupíte například baterie za 20 Kč, nemusíte ušetřit. Pravděpodobně je budete muset kupovat častěji, než kvalitní baterie. Na toto je zapotřebí myslet u nákupu jakéhokoli zboží.

Zdroj: https://porady.interia.pl/zarzadzanie-majatkiem/news-rzeczy-ktorych-nie-robia-ludzie-oszczedni,nId,4911979

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!