Jaké bylinky pomáhají na lupy – šikovná je hlavně ta, která chutná odporně, ale pokožce prospívá

bylinný čaj

Jaké bylinky pomáhají na lupy – šikovná je hlavně ta, která chutná odporně, ale pokožce prospívá. I když je v dnešní době k dispozici mnoho léků, a to i těch domácích, někteří lidé se stále nemohou zbavit lupů, které je trápí. Odborníci doporučují použít neem jako jeden z nejúčinnějších léků, protože odstraňuje lupy a také problémy, které způsobují.

Neem je prášek, který pochází z tropického stromu

Neem je nedílnou součásti ajurvédské medicíny a od počátku věků se používá na odstranění mnoho zdravotních problému, včetně těch k pokožkou hlavy a vlasy. Neem listy a kůra jsou již dnes snadno dostupné. Neemové listy jsou plné protizánětlivých, antibakteriálních a antifungálních vlastností, které brání tvorbě lupů.

Jako pomocí neemu odstranit lupy a zabránit jejich opakovanému vzniku? Klíčem k úspěchu je odvar – snadno se vyrábí a je efektivní. Budete potřebovat 40 neemových listů a litr vody. Nejdříve uvařte vodu a poté ji odstavte. Přidejte listy a nechte přes noc odpočívat. Vodou poté důkladně vlasy opláchněte (tato bylinka se někdy pije i jako čaj, ale připravte se na to, že chutná opravdu příšerně).

bylinky pomáhají na lupy

Foto: Pixabay

Snížíte tak svědění a nepohodlí, které lupy způsobují. Můžete vodu použít 2 – 3x týdně, abyste se problému zbavili co nejrychleji.

Na masku z neem listů také nepotřebujete mnoho přísad

Tato technika je také velice oblíbená a nenáročná na přípravu. Připravte si znovu listy, vodu a také trochu medu. Nejdříve vodou uvařte, přidejte neemové listy a nechte odpočívat, nejlépe přes noc. Vodu použijte k oplachu vlasů. Z listů si můžete udělat také pastu nebo masku, můžete je rozmixovat v mixéru a přidat trochu medu, který změkčí vlasy. Nechte 30 minut působit a poté opláchněte. Maska stačí jednou týdně a všimnete si úbytku lupů.

Použít můžete také bílý jogurt, semena pískavice a citronovou šťávu. Semena pískavice mají antibakteriální vlastnosti a pokožce hlavy dodají chladivý a uklidňující účinek. Jogurt je zase skvělý kondicionér a pomáhá předcházet vysušené pokožce.

Zdroj: https://www.flexitylife.cz/tipy/zkusenosti—studie-a-ucinky-neem-nebo-nimbovniku/, https://www.vitaherbals.cz/news/neem-ucinky, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/38565924/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)