Jak zmrazit jahody? Dobré tipy a výroba lahodné pěny

Máte pocit, že zmrazené jahody se hodí už jen tak akorát do koláčů? Ale vůbec ne. Pokud použijete nás trik a zamrazíte je zvlášť, získáte mnohem víc, než jen „jahodovou kaši.“ Stačí je zamrazit samostatně.

Pro tento způsob zpracování se však hodí jen jahody pevné, nepřezrálé a bez jakéhokoliv poškození. Postup je trošičku pracnější, ale vyplatí se.

Jahody mrazte správně

Omyjte je proudem studené vody, nechte samovolně oschnout a odstraňte stopky. Poté jahody vyrovnejte na vhodný tác nebo jiný podnos (nesmí se vzájemně dotýkat) a vložte je do mrazničky. Nechte je odpočívat asi dvě hodiny, poté je můžete už klasicky přesypat do mrazících sáčků nebo krabiček.

Přezrálé jahody na kousky, které vám zbyly třeba z pečení zase v klidu zmrazte dohromady. Poslouží vám třeba jako náplň do jahodových knedlíků dobo do pečení. Anebo využijte ještě jeden trik.

Jahodovou pěnu využijete třeba na palačinky

Abyste zachovali jahodám maximum jejich chuti a vůně, můžete je okamžitě zmrazit ve formě pěny. Po umytí, sušení a odstranění stopek je jednoduše rozmixujte do konzistence pěny kuchyňským mixérem

Přelijte do vhodné nádoby (nikoli do plna) a vložte do mrazničky, nastavené na nejnižší možnou teplotu. Nejlepší je rozdělit pěnu do několika menších krabiček tak, abyste vždy rozmrazili pouze množství, které aktuálně potřebujete. Nic víc skutečně není třeba – žádný cukr ano jogurt. Jen jahody, mixére a trocha práce.

Náš tip: Mrazničku můžete na původní teplotu vrátit asi po třech hodinách. V této době je už pěna poměrně dobře zamrazená a a k další degradaci její chuti a vůně tak docházet nebude. Po rozmrazení lze tuto pěnu nalít třeba na palačinky nebo ovocné knedlíky. Nebo k ní přidejte přírodní jogurt a trochu medu připravte lahodný dezert, který bude mít u vašich návštěv zaručený úspěch!

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)