Jak změnit barvu hortenzií?

Hortenzie

Hortenzie, které mají modrou barvu, nemusí být nutně lepší než růžové. Avšak někdy můžete pocítit potřebu změny ve své zahradě a barvu svých hortenzií chtít změnit. Nemusíte se kvůli tomu pouštět do přesazování hortenzií, postačí, když si přečtete náš návod, jak na to. Jakkoli zní postup složitě, není o ničem jiném než o kultivaci půdy.

Jaké barvy hortenzie jsou nejčastější?

  • Hortenzie modrá: Tento odstín je někde mezi fialovou a modrou. Někdy může být více do fialové barvy, jindy zase spíše modrá.
  • Hortenzie růžová.
  • Hortenzie bílá.

Hortenzie

Co změní barvu hortenzie z růžové na modrou?

Všechny hortenzie kromě bílých mění svou barvu na základě pH půdy, v níž se nacházejí. Čím více je půda alkalická, tím růžovější jsou květy. Pokud chcete změnit růžové květy na modré, pak musíte zvýšit kyselost své půdy.

Velmi dobré je k tomuto účelu přidat do půdy mletá kávová zrna (klidně použitá od ranní kávy), sušené vaječné skořápky (rozdrcené) nebo citrusovou kůru. Jak často je to potřeba dělat? Stačí, když si budete postupně odkládat zrnka kávy od snídaně nebo slupky citrusů do malé misky. Když je miska plná, přimíchejte ji k půdě.

Kyselost půdy se zvyšuje pomalu; až příští rok by vaše hortenzie měla vypadat mít modřejší barvu.

Jak změnit barvu hortenzie z modré na růžovou?

Pokud máte raději růžovou barvu hortenzií, pak musíte naopak snížit kyselost půdy. Chcete dostat alkalickou půdu. Toho docílíte tak, že do půdy přidáte zahradní vápno. To koupíte v každém obchodě se zahradními potřebami.

Hortenzie

Barevné změny květin

Měnit barvu květin může být zábavné. Současně tak můžete vytvářet fascinující účinky ve své zahradě. Kromě hortenzií ale neexistují žádné jiné květiny, u kterých byste mohli docílit změnu barvy květin vlastním manipulováním. Některé rostliny vykazují změny barvy ve stáří nebo při zrání dospělých květů.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!