Jak vypudit krtka ze zahrady lidovými metodami: Nejúčinnější jí kombinace těch nejlevnějších

Krtek

Jak vypudit krtka ze zahrady lidovými metodami: Vyzkoušejte je a uvidíte, že se tento nezvaný návštěvník z vašeho pozemku velmi rychle odstěhuje.

Krtek může způsobit řadu škod na zahradě. Mezi nejčastější patří: poškození kořenů rostlin, porušení trávníku, zničení květinových záhonů:, škody na zelenině apod. Proto je důležité krtka na zahradě monitorovat a přijmout preventivní opatření proti jeho aktivitám. A co pomáhá?

Zvukové odpuzování

Existují zařízení, která vydávají vysokofrekvenční zvuk, který krtka odpuzuje. Tato zařízení lze umístit do zahrady a mají úspěšnost při odpuzování krtků. Bývají však mnohdy trochu dražší. Naštěstí existují alternativní metody.

Vůně, které odpudí krtky

Například výtažek z česneku nebo zázvoru mohou být v boji proti krtkům opravdu účinné. Tyto vůně lze aplikovat na krtince a pozorovat, jak se zvířata rychle stěhují pryč.

Pomoci může i podmáslí

Z dalších tipů je prý neocenitelné podmáslí – stačí do každé krtiny nalít skleničku a počkat na výsledek.

Foto: Pixabay

Fyzické odpuzování

Některé zahradní obchody nabízejí různé typy pastí, které krtka chytí a umožní jej odnést na jiné místo.

Zemina a její propracování

Pokud máte krtka v zahradě, můžete pokusit se zeminu v blízkosti krtin trochu prokultivovat. Krtci se totiž obvykle vyhýbají zemině, která je volná a mírně vlhká.

Pamatujte si, že krtci jsou součástí přírodního ekosystému a mohou být prospěšní v boji proti škůdcům a hmyzu v zahradě. Pokud tedy v zahradě nezpůsobují velké škody, mohli byste zvážit jiné přístupy k řešení problému. Jestliže je však opravdu chcete vypudit, vyplatí se obvykle kombinovat více metod.

Zdroj: https://skudce.pacho-lek.cz/krtek-2/videonavod-jak-ho-vypudit?gclid=CjwKCAjwx_eiBhBGEiwA15gLN-vfPH9pThBAae_PGA4WnDfqvXJ8A64ti2-AMt2MvuHFbaLPHtO0xhoCN9YQAvD_BwE, https://www.krejsashop.cz/cs/m-155-krtek-obecny?gclid=CjwKCAjwx_eiBhBGEiwA15gLN5G3TiFz9dGSZvR0BtBN-P1zWnKNL51HsXd_XOtO6eFXG15woXurFxoCPbUQAvD_BwE

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)