Jak vyčistit mrazák jedlou sodou – je to snadné a jen tak znovu nenamrzne

jedlá soda

Jak vyčistit mrazák jedlou sodou – je to snadné a jen tak znovu nenamrzne. Jedlá soda patří mezi univerzální a dobré pomocníky v domácnosti. Můžete ji použít na různé čištění, odstranění zápachu či plísní. Prostě je to dokonalá pomůcka, která vám v domácnosti rozhodně nemůže chybět.

Pokud jedlou sodu doma používáte, vězte, že také při čištění mrazáku najde své uplatnění a vám může ulehčit práci s touto činností.

Začínáme čistit mrazák

Základem vyčištění mrazáku je jeho vyprázdnění. Nedivte se, v mrazáku můžete objevit archeologické nálezy z dob minulých. Platí čím větší mrazák, tím větší objevy.

Nejprve vyprázdněte mrazák od předmětů, ideálně jsou to potraviny, které se v něm nacházejí. Nejlépe je umístěte do chladu, například termoboxů nebo přenosných ledniček s mrazícími kostkami. A proveďte první probírku. Balíčky starší dvou let, podivně páchnoucí, zvláštně zabarvené, případně s nevábnou tekutinou automaticky vyřaďte. Zdraví má v tomto ohledu rozhodně větší hodnotu.

Pamatujte, že i mražené potraviny mají svou dobu spotřeby. Nic netrvá věčně a také věci v mrazáku podléhají zkáze.

Odstranění námrazy před čištěním

Velkokapacitní mrazák nebo box má obvykle tlačítko, kterým se spustí program pro odmražení a tím je za pár hodin vyřešeno. Také můžete nechat otevřené víko přes noc a ráno je také hotovo.

Soda bikarbona

Foto: Pixabay

Pokud chcete tento proces urychlit, dejte do prázdného mrazáku hrnec s vařící vodou, který po ochladnutí vyměňte za jiný horký. Stejnou službu vám poskytne fén. Pokud se chcete zbavit také mrazáku, tak poslouží horkovzdušná pistole. Pokud jej zlikvidovat nechcete, tuto variantu radši hned zavrhněte.

Odpadlý led a námrazu vyhoďte mimo mrazák. Můžete zkusit kusy odlamovat sami, ale nepoužívejte žádné nástroje ať si nepoškodíte mrazák.

Koše a úložné boxy vyndejte, nechte v dřezu odmočit a důkladně je omyjte a osušte.

Jdeme na čištění

Podle zašpinění mrazáku volte pomůcky na jeho vyčištění. Může vám stačit odstavený zubní kartáček a hadry nebo solidní kartáč. Agresivní čisticí prostředky nechte odpočívat. V mrazáku máte většinou jídlo a kontaminace není žádoucí.

Mrazák můžete vyčistit kašičkou z jedlé sody. Omýt čistou vodou a do sucha vytřít. Pokud mrazák nijak nevoní ani nezapáchá je to správně. Žádná vůně dobrá vůně.

Pokud chcete mít mrazák bez nežádoucích pachů, vložte do něj misku s jedlou sodou. Můžete ji tam ponechat, ale nezapomeňte jednou za tři měsíce vyměnit.

Zdroje: https://www.covybrat.cz/cisteni-jedlou-sodou/#lednice-odpadkovy-kos-botnik-satni-skrinehttps://www.ceskestavby.cz/clanky/cisteni-mrazaku-neni-drina-pomuze-kdyz-si-uvnitr-udelate-poradek-27489.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)