Jak vyčarovat zahradu snů? Máme pro vás několik tipů

Bazén

Krásná zahrada, která bude sloužit nejen k pěstování rostlin, ale také k odpočinku dospělých a radosti dětí, je bezesporu snem mnohých z nás. Její realizace již nemusí být ale tak jednoduchá. My se v následujících řádcích zaměříme na několik zajímavých rad, které vám pomohou. Alternativ je pochopitelně hodně. Konkrétně se proto zaměříme jen na hlavní body.

Investice do zahradního architekta se vám vrátí

V každém případě. Právě profesionál si dokáže vaši zahradu projít a jednoznačně určit, jaké zóny by kde měly být. Následně pochopitelně poradí také z hlediska umístění různých rostlin. Doporučení budou vycházet z jeho zkušeností a také z toho, co konkrétní rostliny vyžadují ke svému růstu.

Krásný bazén nebo koupací jezírko jako základ

Myslet byste měli na relaxační zónu, kterou nejčastěji tvoří bazén nebo koupací jezírko. Prvně jmenovaná alternativa je pochopitelně častější a také méně nákladnější. Koupací jezírka ovšem nabízejí poněkud přírodnější charakter. Jinak není od věci volit také přístřešek s vířivkou nebo nějakou zajímavý dřevěný objekt vybavený saunou.

VistárieFoto: Pixabay

Bez zastínění se neobejdete

Přesně tak. Nejlevnější, ale přitom vcelku stylovou a originální variantu představuje slunečník. Ostatně k zajímavě ceně za něj vám ještě více pomůže třeba Vidaxl slevovy kód. Jinak je ale možné volit také nejrůznější paravány, stínící sítě a pergoly. Alternativ je poměrně hodně, jen nezapomínejte na to, že stín je sice super, ale potřebujete také nějaké světlo.

Posezení musí být jednoznačně stylové

Dokonale si vyšperkujete zahradní posezení. Jeho srdcem by mohla být třeba venkovní sedací souprava s dalším nábytkem. Křesílka i taburety k sedacím soupravám seženete za výhodně ceny, když si najdete Sconto slevový kód. K samotnému posezení patří také bytelný stůl, soupravy zahradních beden a úložných prostor či zdánlivě malichernosti typu venkovních příborů a grilovacích doplňků. Ty ale mohou být přímo součást nějakého kvalitního grilu. Nejen na ten se vztahuje spousta slevových kupónů na Vašekupóny.cz.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.