Jak vybrat vířivku na zahradu

Vířivka

Uvažujete o koupi vířivky a potřebujete vědět, podle čeho máte vířivky vybírat?

Zde najdete několik rad, na co si dát pozor a jak nenaletět při koupit nové vířivky.

Začneme tím, kde budete mít umístěnou vířivku. Vyberte si, zda budete chtít vířivku pevnou, nebo mobilní, přenosnou. To je důležité z hlediska nosnosti a i celkové instalace vířivky. Vířivka se musí instalovat na místo, které bude dobře přístupné.

Vzhled a tvar vířivky

Dalšími parametry jsou počet míst ve vířivce a tvary sedáků. Určete si, kolika osobami bude vířivka využívána. Podle toho se rozhodněte pro velikost vířivky. Tvary sedáků se také mohou u různých typů vířivek lišit. Některé vířivky mají sedáky pevně dané, u některých vířivek (například Villeroy & Boch) je možné sedáky libovolně měnit. Mobilní vířivky zase mají měkký vnitřek vířivky a můžete libovolně měnit pozici i polohu při relaxaci.

Trysky jsou další bod, který byste měli vzít v úvahu při koupi nové vířivky. Hydromasáž tryskami je hlavním důvodem, proč budeme vířivku používat. Trysky jsou vždy vyrobené z plastu, rozdíly jsou v jejich zpracování. U trysek záleží vždy na jejich rozmístění ve vířivce. Trysky mohou být přímé nebo rotační. Přímé trysky vás mohou po chvíli začít tlačit na jednom místě, jako kdybyste se nechali masírovat neustále jenom na jednom kousku vašeho těla. Trysky vířivek Villeroy & Boch  mají unikátní technologii, tzv. Jet Paks systémy, kde jsou trysky upevněny na mobilních panelech a ty můžeme ve vířivce měnit.

U vířivek je velmi důležitý výběr čerpadla. Čerpadel je několik druhů a liší se především ve výkonu, životnosti a spotřebě elektrické energie. To je samozřejmě velmi důležitý parametr, neboť spotřeba bude další věc, která nás bude při provozu vířivky zajímat. Spotřeba elektřiny se může u různých druhů čerpadel lišit i trojnásobně.

U vířivek je důležitá i technologie ohřevu a izolace vířivky. I tyto parametry mohou prodražit provoz vířivky, který může být u různých druhů vířivek až několikanásobný.

Při provozu vířivky je třeba koukat i na hlučnost vířivek. Pokud bychom si vybrali vířivku s vyšší hlučností, může to narušit náš odpočinek.

Design vířivých van

Design vířivky je to, čeho si všimneme na první pohled. Skořepina vířivky může být různá. Vyrábí se z akrylátu a výrobci akrylátu jsou z USA a také z Číny. Americké skořepiny jsou kvalitnější, čínský akrylát se používá většinou na vířivky čínské výroby a jedná se o levnější akryláty. Tyto levné akryláty mají své nevýhody, po pár letech používání mohou začít praskat. Akrylátová skořepina může být také pokryta speciálními vrstvami, které zaručují lepší přilnavost.

Posledním a nemálo důležitým bodem je cena vířivky. Již podle výše zmíněných bodů vidíme, že je velmi důležité dát přednost kvalitě před levnou variantou vířivky. Levnější vířivky mají vyšší provozní náklady, takže ušetřené peníze vynaložíte při provozu vířivky během dalších let.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.