Jak vybrat plastový bazén a těšit se z něj spoustu spokojených let? 

Bazén

Ještě stále váháte nad výběrem zahradního bazénu a nejste si jisti jaký tvar a materiál bude pro vás ten ideální? Nechte si od nás poradit, abyste se z výběru bazénu mohli těšit spoustu spokojených let. Díky vhodnému výběru bazénu se tak nebudete muset ani trápit složitou údržbou bazénu a jeho okolí. A jak vybrat plastový bazén?

Bazén

Foto: Bazény Šulc

Provedení bazénu z prvotřídního plastu zajistí jeho dlouhodobou životnost

Plastový bazén splní všechna vaše očekávání v případě, že vyhledáváte perfektní poměr mezi kvalitou a cenou. Plastový bazén je pevný, odolný, s vysokou životností a luxusním vzhledem. Pokud se rozhodnete vybudovat si plastový bazén na poslední chvíli, oceníte především jednoduchou a rychlou montáž bazénu a snadnou údržbu. Pro docílení dlouhodobé životnosti bazénu je třeba, aby bylo jeho provedení z prvotřídního plastu. Takovým příkladem jsou plastové bazény od společnosti Bazény Šulc, které odolávají i těm nejkrutějším mrazům, přímému slunečnímu záření, povětrnostním vlivům a mechanickému poškození.

Bazén

Foto: Bazény Šulc

Kulatý bazén nebo bazén obdélníkového tvaru?

Kulaté plastové bazény mohou na pohled působit lákavě a mohou vám esteticky ladit do prostorového uspořádání zahrady. Abyste ze zahradního bazénu měli radost i užitek do budoucna, musíte myslet na jeho vzhled i funkčnost. V kulatém bazénu si totiž pořádně nezaplavete a obtížné se pro vás stane i sehnání ideálního zastřešení bazénu. Bazén s obdélníkovým tvarem plně využívá zabraný prostor zahrady a snadno jej zastřešíte. Díky obdélníkovému tvaru se můžete spolehnout na bezproblémovou cirkulaci vody a snadnou údržbu. Pro pouhé osvěžení a vodní hrátky vám postačí bazén s délkou 4 m. Pro pohodlné plavání doporučujeme délku bazénu mezi 6 a 7 m. U společnosti Bazény Šulc můžete plastové bazény vybírat ve velikostech od 4 x 3 x 1,2 m až do rozměru 7 x 3 x 1,5 m.

Náhledové foto: Bazény Šulc

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.