Maso

Jak správně začít BARFovat

Spousta pejskařů v téhle době začíná BARfovat nebo už BARfuje. B.A.R.F, je zkratkou anglického výrazu Bone and Raw Food. V překladu jde o syrovou potravu. Většina majitelů pejsků si myslí, že BARF je pro pejsky tou nejpřirozenější a nejbližší potravou, kterou jídávali v přírodě. V některých chvílích může začít být krmení BARfem složité a samozřejmě byste měli něco vědět o tom, jak správně BARFovat. Špatně podaná syrová potrava u psa může totiž vést k různým zdravotním potížím.

První krok před začátkem BARFování

Problémem u BARFování může být klidně i časová náročnost při přípravě nebo to, že BARF také něco stojí.Tím větším problémem může být třeba to, že se v masu mohou objevit nějací ti parazité či špatné zacházení s potravou. Kupříkladu rozmrazení a potom zase zamražení. Pokud neznáte žádné z těchto problémů, můžete tak pejskovi připravit zrovna ne úplně dobrou a vyváženou syrovou potravu. Čímž pejskovi můžete nějakým způsobem ublížit. Proto zaručeně doporučujeme tento článek dočíst až do konce.

Pes

Pes: Foto Pixabay

Pejsek by měl dostat alespoň trochu času při přechodu na BARF

Váš psí miláček by měl určitě dostat nějaký ten čas, pokud jste se rozhodli přejít na syrovou potravu. Pokud začínáte už od štěňátka, bude to tak čtrnáct dní a u pejska dospělého klidně i měsíc. Nemáme tím však na mysli BARF míchat společně s granulami. Pokud tedy s BARFem začnete, krmte ho už jen jím. BARF však není zcela jednoduchý, musíte si ještě hlídat, jakou částí masa ho krmíte. Úplně na začátku pejskovi podávejte pouze stravitelné kousky masa bez kůže. Dále mu však nedávejte ani drcené kosti, ty až za nějaký ten čas.

Kdy tedy pejskovi začít dávat i vnitřnosti?

Již zmíněné vnitřnosti byste pejskovi měli dávat až druhý týden, a to pouze v nějaké míře. V případě vnitřnosti je třeba znát opět nějaká ta základní pravidla. Mezi jedny z posledních kousků masa do psího jídelníčku zařaďte syrové kosti. Do potravy vašeho pejska můžete přidat i doplňky potravy pro vaše psí miláčky. Dalšími vhodnými přídavky do krmiva jsou i probiotika pro psy. Ty budou imunitu pejska chránit či pomůžou pejskovi udržovat si zdravý trávicí systém.

Maso: Náhledové foto Pixabay

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *