Jak se zbavit pavouků? Způsobů je více, vyberte si ten svůj

Pokoutník

S příchodem jara a léta se může vaše domácnost i zahrada potýkat s příchodem nechtěných návštěvníků. Jedni z nich jsou i pavouci. I když vám nemusí přímo škodit, přece jen je doma nechcete. Než se rozhodnete zbavit pavouků, popřemýšlejte nad tím, zda je skutečně chcete zabít. Jejich potravou je hmyz a další škůdci, takže mohou být užiteční. Pokud se jich přece jen chcete zbavit ze zahrady, zde je několik metod.

Jak se zbavit pavouků prostřednictvím rostlin?

Jednoduše si okolo svého pozemku vysaďte rostlinky, které pavouky přirozeně odpuzují. Může jít o eukalyptus, mátu nebo třeba bazalku či chryzantému. V místech, kde pavouky nechcete, můžete nasypat jemný prášek – křemelinu. Pavouci se nejčastěji vyskytují v květinových záhonech, hromadách kamenů apod. Takže právě je můžete ohraničit materiálem, který pavouci nemají rádi.

Pavučina

Foto: Pixabay

Pomohou i esenciální oleje?

Také esenciální oleje jsou dobrým způsobem, jak se zbavit pavouků. Vyberte si ale správnou vůni, jako je například máta peprná. Pár kapek oleje naneste tam, kde pavouky nechcete (prahy dveří, auto, garáž a venkovní prostory.

Vzhůru na terénní úpravy!

Pavouci milují mezery kolem dveří a oken. Všechny je vyplňte například sádrou či jiným vhodným materiálem. Venkovní osvětlení vypněte, protože to přitahuje můry a jiný hmyz – a to zase přitahuje pavouky. Hromady větví, kamenů a dalšího materiálu jsou oblíbeným obydlím pavouků. Chcete-li se jich zbavit, musíte si nejprve uklidit na své zahradě. Stromy a keře, které pavouci rádi obývají, vysaďte v dostatečné vzdálenosti od svého domova.

Víte, že existují i spreje proti pavoukům?

Tyto komerční prostředky pavouky odpuzují. Můžete jimi nastříkat místa, kde pavouky nechcete, nebo například vstupní dveře. Pokud je stříknete rovnou na pavouky, mohou ještě chvíli utíkat. Postupem času se ale zadusí. Spreje používejte vždy v souladu s návodem k použití.

A co pavučiny?

Tím, že pavoukovi zničíte pavučinu, mu neublížíte. Je ale pravděpodobné, že se přestěhuje jinam. Možností je, že mimo váš pozemek.

Zdroje info:

https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/

https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/how-to/a56/how-to-keep-spiders-out-of-your-house-the-natural-way/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!