Jak se zbavit mravenců ve skleníku? Vyzkoušejte několik přírodních metod

Mravenci

Sezona mravenců již dávno započala, a proto bychom měli být ve střehu. A to nejen doma či na zahradě, ale také ve skleníku, který mravenci tolik milují. Není se čemu divit. Skleník je pro ně přímo rájem na zemi, protože mohou bohatě hodovat. I když se mravenci řadí mezi velmi důležitý hmyz, který provzdušňuje půdu, ve skleníku je rozhodně nechceme. Jak se jich co nejlépe zbavit? 

Udržte mravence dál od skleníku

Štěstí přeje připraveným. Také se řídíte tímto heslem? Opravdu na něm něco bude. V každém případě je prevence základ, protože řešit vzniklý problém je vždy méně příjemné. Co mravenci nesnáší, tak je kávová sedlina. Pokud máte rádi kávu, sbírejte sedlinu a jak ji budete mít dostatek, nasypte ji kolem skleníku, pařeniště nebo tam, kde je potřeba. Tento způsob budete muset pravidelně opakovat. 

Káva
Foto: Pixabay

V druhém případě, pokud kávu nepijete, na pomoc vezměte sůl, ale pozor na to, abyste ji nesypali v blízkosti rostlin. Stejně tak můžete použít i jedlou sodu, kajenský pepř, plátky česneku nebo aromatické bylinky, které mravence odpudí. Kolem skleníku vyzkoušejte nasázet mátu, rozmarýn, levanduli. V případě, že ani jeden způsob nechcete využít, použijte křemelinu. Tu lze používat i preventivně. 

levandule
Foto: Pixabay

Pokud už jsou mravenci ve skleníku

V případě, že se vám mravenci již do skleníku nastěhovali, zahajte okamžitou obranu. Zde je však potřeba myslet na rostliny, abyste jim neublížili. Skvělým řešením může být pomerančový éterický olej, který smícháte s jednou lžící mýdla a jedním litrem vody. Co se týká množství oleje, použijte alespoň jednu polévkovou lžíci. Tekutinu aplikujte přímo tam, kde se mravenci vyskytují. V případě, že nechcete používat olej, vezměte jeden litr teplé vody a jednu polévkovou lžíci sody a roztok nastříkejte na rostliny. Dále také můžete smíchat černý pepř s vodou. A pokud nic nepomůže či pro vás není ani jedna metoda vyhovující, investujte do mravenčího bufetu. Jedná se o misku s návnadou, která mravence zahubí. 

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/650771/jak-bojovat-s-mravenci-ve-skleniku-i-doma-to-jde-bez-chemie-tohle-jsou-nejlepsi-tipy.html, https://www.agron.cz/blog/jak-na-mravence-ve-skleniku/

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)