Jak se zbavit mravenců ve skleníku: Netradiční a účinné metody bez chemie

Mravenci

Mravenci se řadí mezi tvory užitečné. Nepatří ale mezi vítané návštěvníky, a to nejen doma, ale i venku. Stejně tak se dostanou do skleníku. A právě s tímto problémem vám poradíme. V článku se dozvíte účinné a osvědčené tipy, jak se s tímto drobným hmyzem vypořádat ve svém skleníku.

Skleník je ideální prostředí pro mravence

Živočichové, kteří milují teplé a vlhké prostředí. Proto si mravenci tak libují ve skleníku a jsou tam velmi spokojeni. Ovšem jak se zbavit těchto nechtěných a nezvaných návštěvníků? Ano, i zde platí, že zkrátka osvědčené babské rady fungují nejlépe.

Okořeňte mravencům život

Hřebíček, skořice, majoránka, pepř či pálivá paprika, to jsou vůně, které těmto záškodníkům nedělají dobře. Stačí, když koření rozemelete a nasypete do mravenčích stezek, cest, hnízd.

Jedlá soda s cukrem

Další možností je kombinace jedlé sody a cukru. Ano, oslaďte mravencům život. Mravenci se instinktivně vyhýbají jedlé sodě, ale v kombinaci s cukrem je doslova zmate. Jakmile tuto návnadu pozřou, tak je soda zahubí. Touto směsí můžete posypat mravenčí cesty, stejně tak ji nasypat po okrajích záhonů ve skleníku.

Účinná kůra z citrusů

Kůra z citrusů obsahuje látku limonen, který dráždí mravence natolik, že vede k jejich zadušení. Stačí, když oloupanou kůru rozmístíte po záhonu nebo v bezprostřední blízkosti mraveniště.

mravenci

Foto: Pixabay

Méně známý trik s prosem

Neobjasněná, ale hlavně účinná metoda. Stačí posypat záhon prosem. To mravencům zapáchá, nebo ucpává po nabobtnání jejich cesty. Každopádně tento trik funguje, což je podstatné.

Nakrájený celer se skořicí

Účinným a ozkoušeným způsobem, jak se zbavit mravenců ve skleníku je, když nakrájíte celer na plátky, které posolíte a následně, když pustí vodu, posypete ještě mletou skořicí. Hotové hody, že? Jenže právě silné aroma celeru se skořicí mravence spolehlivě vypudí.

Zdroj: ireceptar.cz, zahradkarskaporadna.cz

Náhledové foto: Pixabay