Jak rychle rozmrazit maso – známe postup pro kuřecí, vepřové i hovězí

Maso

Ano, dělat by se to nemělo, ovšem čas od času nás zkrátka a dobře tlačí čas. Stačí jen malé opomenutí a nedělní oběd je ohrožen. A co si tedy v takovém případě počít? Nechte si poradit s rychlým rozmražením masa.

Dvě základní pravidla říkají: zmrazit – co nejdříve a rozmrazovat – co nejpomaleji. To je zkrátka fakt. Takže chce-li vyzkoušet rychlejší způsoby rozmrazování masa, budete se muset smířit s tím, že jeho chuť i textura zkrátka a dobře trochu utrpí.

Jak na správné rozmrazování

Nejlepší je vždy nechat produkt v chladničce tak dlouho, dokud úplně nerozmrzne. Pokud to však z nějakého důvodu není možné, budete se muset spolehnout třeba na mikrovlnou troubu. Ano, je to pohodlné – ale na chuti masa to zkrátka a dobře bude znát. A jak rychle se vám celý proces povede? Kuřecí řízek o váze 200-300 g se většinou zbaví krystalků ledu za 5-7 minut. Ovšem rozmrazení celého kuřete nebo vepřové pečeně vám může trvat až 30 minut.

Grilované maso

Foto: Pixabay

Jak na rozmrazování ve vodě

Pokud spěcháte a nemáte čas, můžete čas rozmrazování masa zkrátit na 2–3 hodiny díky obyčejné vodě. Studená voda je lepší. Nalijte ji do nádoby a maso vložte do vzduchotěsného sáčku. Za jak dlouho maso ve vodě změkne závisí na jeho velikosti. Ovšem zpravidla se vejdete do 2-3 hodin. Celý proces samozřejmě o něco urychlí horká voda, ale tady už budou ztráty na chuti značné, navíc existuje i riziko pomnožení nežádoucích bakterií. Pro kuřecí maso proto tuto metodu nedoporučujeme vůbec. Mohli byste si totiž na talíř nechtěně donést malou časovanou bombu.

Rozmrazování na vzduchu

Maso je možné i jen tak položit na linku. Vyndejte maso z mrazáku, vložte do mísy a přikryjte ručníkem nebo utěrkou. A jak dlouho to celé bude trvat? Čím vyšší je teplota okolního vzduchu, tím rychleji se samozřejmě váš produkt rozmrazí.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.novinky.cz/zena/zdravi/clanek/jak-spravne-a-bezpecne-rozmrazit-maso-40007970, https://www.kupi.cz/magazin/clanek/2139-jak-rychle-rozmrazit-maso-vsadte-na-studenou-vodu

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)