Jak pěstovat zamiokulkas, aby do vaší domácnosti přitáhl rodinnou pohodu i peníze

Zamiokulkas

Rostlina, která se dokáže údajně skvěle postarat o rodinné štěstí a dostatek financí má vědecké jméno – zamiokulkas. Tato rostlina patří do rodu kulkas a pochází z deštných pralesů Afriky.

Zamiokulkas je ceněn pro své krásné listy a odolnost vůči suchu. Patří totiž do skupiny sukulentních rostlin, které zadržují vlhkost ve speciálních buňkách. V domácích podmínkách dorůstá do výšky 1 m, a na dužnatých stoncích mu vyrůstají okrouhlé tmavě zelené lesklé listy, které jsou uspořádány do párů, takže připomínají velké pírko. A zapomenout nesmíme ani na hlíznatý kořen, který v případě potřeby akumuluje dostatek vláhy pro růst a vývoj rostliny v horkém období.

Jak pěstovat zamiokulkas

Pěstovat tuto pokojovou rostlinu není těžké. Potřebuje především mírné zavlažování, teplé stanoviště bez teplotních změn, pokud možno vysokou vzdušnou vlhkost a dostatečné osvětlení. Jelikož zamiokulkas patří mezi sukulentní rostliny, není nutné to u něj přehánět se zaléváním. Nedělejte to tedy dříve, dokud svrchní vrstva země v květináči nevyschne do hloubky několika centimetrů. Nadměrná vlhkost v květináči vede k hnilobě kořenů a žloutnutí listů, které jsou podle legend okamžitě spojeny s finanční nestabilitou.

Zamiokulkas

Foto: Freepik

Jak zamiokulkas kvete

Pokud jsou podmínky pro pěstování této rostliny u vás doma dobré, pak zamiokulkas kvete doma ve věku 4-5 let. Květy jsou téměř neviditelné, shromážděné za listy. Kvetení obvykle nastává na jaře a trvá pouze 2-3 dny.

Co značí, když se zamiokulkasu (ne)daří

Podle lidové slovesnosti dokáže tato rostlina přitáhnout bohatství a štěstí. A jaké znaky si pohlídat?

  • Pokud bohatě kvete, pak očekávejte nebývalé zisky nebo dědictví.
  • Naopak uschlá rostlina se zažloutlými listy předznamenává finanční potíže.
  • A pokud zamiokulkas aktivně produkuje nové výhonky, pak to pro vás bude znamenat pozvolný finanční růst.

Zdroj:: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/sedm-chyb-ktere-delate-pri-pestovani-zamiokulkasu, https://www.ceskestavby.cz/clanky/zamiokulkas-pokojova-rostlina-ktera-prekvapi-nejen-krasnymi-listy-26757.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)