Jak ohřát smažené řízky, aby byly zase jako čerstvé. Využijte i některé zvláštní pomocníky z domácnosti

Jak ohřát smažené řízky: Když někde zazní slovo řízek, všem okolo se hned začnou sbíhat sliny. Řízky zkrátka milujeme a to ve všech podobách. Drůbeží, vepřový, králičí, hovězí, mletý, holandský, obrácený, každý máme ten svůj oblíbený, na který nedáme dopustit. A i když víme, že smažené jídlo není zrovna nezdravější, pro jednou se svět nezboří ne?

Šťavnatý versus křupavý

Jasně, čerstvý řízek má obojí (pokud něco strašlivě nepokazíme při jeho přípravě). Při ohřevu si ale většinou musíme vybrat jedno nebo druhé.

Náhledové foto: Pixabay

Ohřívání v mikrovlnce

Pro ohřev jídel v mikrovlnné troubě existují různé speciální nádoby. Řízek se v nich nevysuší, ale křupavý nebude. Pokud takovou nádobu nemáme, maso dáme na talíř a přiklopíme poklopem. Ohříváme na nízký výkon 2-3 minuty. Po delší době v mikrovlnce maso tvrdne. Můžeme jej také ohřát na vysoký výkon zhruba půl minuty. Obal bude křupavější, ale maso se mírně vysuší.

Ohřívání nad parou

Pro milovníky velešťavnatých řízků, kterým nevadí, že obal nekřupe. Maso dáme na pařáček do hrnce s trochou horké vody, přiklopíme poklicí a chvíli napařujeme. Voda by neměla příliš vřít. Při větším množství řízků je lze naskládat na stojato, vejde se jich víc najednou a obal se přece jen tolik nenavlhčí.

Ohřívání v troubě

Rozehřejeme troubu na střední stupeň, řízky naskládáme na pečící papír a na každý dáme hoblinku másla. Pečeme, než se máslo rozpustí, pak troubu vypneme a počkáme pár minut. Řízky jsou téměř jako čerstvě usmažené. V troubě je lze také ohřát zabalené v alobalu, nebudou ale křupavé.

Zdroj: https://www.gurmanservis.cz/ohrev-pokrmu-v-mikrovlnce.html, https://bydleni.instory.cz/1428-jidlo-lze-ohrat-i-bez-mikrovlnky-a-bude-jako-cerstve-uvarene.html, https://bydleni.instory.cz/1428-jidlo-lze-ohrat-i-bez-mikrovlnky-a-bude-jako-cerstve-uvarene.html

vlastní zkušenost 🙂

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)