Jak na výběr solární sprchy na zahradu

Otázka jak si vybrat solární sprchu je poměrně nasnadě, jelikož léta jsou neskutečně parná a bez vody se neobejdete. Momentálně v zimě je možné nejrůznější modely zahradních solárních sprch zakoupit za vynikající ceny. Pokud i vy sháníte solární sprchy na zahradu, vyplatí se vybírat podle důležitých kritérií. Cena je v každém případě velmi důležitá, nemůže však představovat jeden jediný ukazatel. Jak tedy na výběr solární sprchy na zahradu?

Druhy solárních sprch

Existuje hned několik typů solárních sprch. Klasiku představují zejména solární sprchy venkovní s podstavcem, které jsou přímo integrovány v zemi. Stačí pouze vybetonovat určitý prostor, kam je vhodné sprchu ukotvit, a máte vyhráno. Konkrétní vybraný modle pak už pouze upevníte prostřednictvím kotvícího materiálu k betonu a sprcha může sloužit. Zajímavé jsou i skládací solární sprchy, jež jsou optimální pro prostory, kde nebudete chtít mít sprchu nastálo. Existují modely, které vypadají perfektně a fungují dle potřeb uživatele.

Jak funguje solární sprcha?

Otázka funkčnosti solárních sprch je velmi důležitá. Tělo určitého modelu je nejčastěji vyrobeno z plastu či z hliníku. Mnohdy bývá velmi vkusně doplněno chromovými prvky. Zásobník dokáže pojmout až 35 litrů vody a je schopen fungovat jako solární kolektor ohřívající vodu. Během prosluněných dnů se teplota vody může pohodlně vyšplhat až na celkových 60 stupňů Celsia, což je již velmi solidní. Solární sprchy disponují mixážními bateriemi schopnými smísit teplou a studenou vodu.

Vhodné místo pro solární sprchu

Optimální prostor pro solární sprchu je blízkost bazénu. Pokud si budete potřebovat opláchnout chlorovou vodu z vašeho těla, solární sprcha se stane vaším oblíbeným partnerem. Pro ochlazení v letním období je možné ale sprchu dát kamkoli do zahrady dle vaší libosti.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.