Jak na bohatou úrodu rajčat? V červnu můžete použít jednoduché domácí hnojivo

Rajčata

Červen se pomalu dostal do své poloviny a rostliny rajčat na zahradě už dosahují klidně i výšky přesahující jeden metr. Ty ve skleníku budou nepochybně vyšší. Často už jsou patrná také zelená rajčátka. Možná se vám zdá, že rostliny nejsou dostatečně silné a nasazují na plody vcelku málo. Ano, ještě jim lze pomoct, jednoduchým hnojením, které jim dodá dostatek potřebných látek. Vyrobit si ho lze bez problémů doma. Jak? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Velmi důležitý hořčík

V této fázi růstu rajčat je velmi důležitým prvkem hořčík. Jedná se o prvek, který se podílí především na tvorbě chlorofylu. Jestliže má rostlina nedostatek hořčíku, pochopitelně se zpomalí její růst, což si nepřejeme. Mimo jiné se také zpomaluje aktivní vývoj rostliny, což se negativně projeví i na tvorbě plodů, jež jsou malé a také nedozrávají tak, jak by bylo zapotřebí. Nedostatek hořčíků poznáme i na listech podle mramorového vzoru. Okraje listů postupně hnědnou.   

Zelená rajčataFoto: Pixabay

Epsomská sůl jako skvělá součást hnojiva

Ano, právě epsomská sůl obsahuje dostatečné množství hořčíku. K výrobě hnojiva budeme potřebovat následující přísady:

  • 1 polévkovou lžíci epsomské soli,
  • 10 litrů teplé vody.

Postup je vcelku jednoduchý. Do velké nádoby se naleje 10 litrů teplé vody a do ní ona lžíce epsomské soli. Směs je zapotřebí dokonale promíchat, aby došlo k jejímu ideálnímu spojení. Epsomská sůl se kompletně rozpustí.

SůlFoto: Pixabay

Aplikace domácího hnojiva je jednoduchá

Přesně tak. Roztok se aplikuje přímo ke kořenům jednotlivých rostlin rajčat. Předtím je ovšem dobré půdu okolo rostlin prolít obyčejnou vodou. Ke každému krčku rostliny přijdou 2 litry roztoku. Vývoj růstu by se měl u takto pohnojené rostliny zrychlit. Pochopitelně se zvýší i finální úroda.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.