Jak hnojit maliny v dubnu a květnu – perfektní postup zaručí dvojnásobnou úrodu

Maliny

Hnojení malin je klíčovým faktorem pro dosažení dobré kvality, množství, chuti a velikosti plodů. V tomto článku se dnes zaměříme na to, jak hnojit maliny během dubna a května.

V dubnu je nutné aplikovat dusíkaté hnojivo, které pomůže malinám rychleji růst. Dusičnan amonný a močovina jsou budou k tomuto účelu ideální. Jde o hnojiva, která se aplikují v množství 30-40 g na 1 čtvereční metr nebo 15-20 g na 1 čtvereční metr.

Když nemáte doma močovinu

Alternativně lze použít roztok amoniaku v množství 30 g dusičnanu amonného zředěného v 10 litrech vody na 1 čtvereční metr, který se aplikuje jako zálivka Pamatujte, že před plným rozvitím listů je nutné ošetřit maliny fungicidy proti různým chorobám.

Čím hnojit maliny v květnu

V květnu jsou nezbytná fosforečná a draselná hnojiva. Pro toto období se doporučuje použít dřevěný popel, který obsahuje obě žádoucí živiny. Na 10 litrů vody použijte dva šálky dřevěného a nechte vylouhovat přes noc. Poté aplikujte jako zálivku (cezení není třeba).

Maliny

Foto: Pixabay

Co si ještě pohlídat

Důležité je také nezapomenout na pravidelnou zálivku a včasné odstraňování plevelů. Maliny je také dobré občas prořezávat, aby se odstranily slabé a nemocné výhony. Vysoká kvalita hnojení, spolu s pravidelnou údržbou, přinese plody, které nejen dobře chutnají, ale jsou také plné vitamínů a minerálů.

Hnojení malin je klíčovým postupem pro dosažení kvalitních, chutných a velkých plodů. Stará se přitom nejen výnosy, ale také o zdraví rostlin. Určitě byste ho tedy neměli jakkoli zanedbávat.

Jak hnojit maliny v dubnu a květnu, hnojení malin, hnojení, maliny, jaro

Zdroj: https://www.garlo.cz/clanky/hnojeni-maliniku/, https://izahradkar.cz/zahrada/ochrana-rostlin/vyziva-rostlin/hnojeni-maliniku-ostruziniku-smesi-hnojiv-jen-organikou/, https://www.zahradnictvi-spomysl.cz/navod-na-pestovani-malin/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)