Jak hnojit borůvky kávovou sedlinou – kdy je to moc, a kdy naopak málo?

Jak hnojit borůvky kávovou sedlinou: Borůvky jsou plodiny, které rostou především v kyselé půdě, a proto potřebují pravidelnou výživu, aby se mohly dobře rozvíjet. Existuje mnoho způsobů, jak borůvky přihnojovat, ale jeden z nejúčinnějších a nejzajímavějších způsobů je použití kávové sedliny.

Kávová sedlina obsahuje mnoho živin, jako je dusík, draslík, fosfor a hořčík, které jsou pro borůvky důležité. Dusík je jedním z nejdůležitějších živin pro rostliny, protože pomáhá s tvorbou zelených listů a vývojem nových výhonů. Draslík pomáhá s tvorbou květů a plodů, fosfor je důležitý pro tvorbu kořenů a hořčík pomáhá s tvorbou chlorofylu.

Jak použít kávovou sedlinu pro přihnojení borůvek

Existuje několik způsobů, jak to lze provést. Pokud máte k dispozici čerstvou kávovou sedlinu, můžete ji jednoduše nasypat kolem rostlin nebo ji smíchat se zemí v okolí kořenů. Pokud chcete použít tekutou verzi tohoto hnojiva, můžete si připravit roztok kávové sedliny, a to namočením 6 šálků kávové sedliny do kbelíku s vodou po dobu 2 až 3 dnů. Tento roztok pak můžete použít k zalévání půdy kolem rostlin.

Borůvky

Foto: Pixabay

Na co si dát pozor

Je však důležité si uvědomit, že při použití kávové sedliny je třeba dodržovat určité zásady. Především je důležité nepřehánět to s množstvím. Příliš velké množství kávové sedliny může způsobit přesycení půdy dusíkem. Je také důležité při hnojení dodržovat pravidelnost. Kávovou sedlinu můžete použít jednou za měsíc nebo dvakrát během vegetačního období, ale opět záleží na množství.

Zdroj: https://www.topshop.sk/clanky/5-prirodnych-domacich-hnojiv, https://sk.vomturmhaus.com/okyslenie-pody-pre-cucoriedky-s-octom, https://www.jardineriaon.com/sk/pou%C5%BEitie-octu-v-z%C3%A1hrade.html, https://zahradkar.pluska.sk/uzitkova-zahrada/bobule-plne-vitaminov-pestovanie-cucoriedok-nemoze-byt-jednoduchsie

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)