Jak doplnit hořčík přírodně – tipy na osvědčené přírodní produkty

Jak doplnit hořčík přírodně – tipy na osvědčené přírodní produkty. Současné statistky vypovídají o tom, že drtivá většina lidí na světě trpí nedostatkem hořčíku. Dospělí, kteří přijímají méně než je jeho doporučené množství, mají v důsledku častěji zvýšené markery zánětu.

Ten je zase spojován se závažnými zdravotními potížemi, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a některé druhy rakoviny. Nízký obsah hořčíku se také jeví jako rizikový faktor osteoporózy.

Jak nám pomáhá hořčík

Existují určité důkazy, že konzumace potravin s vysokým obsahem hořčíku (a dalších důležitých minerálů) může také pomoci předcházet vysokému krevnímu tlaku. Krom toho je tento minerál hlavní složkou mnoha antacid a dokáže pomoci při léčbě nebezpečných stavů, jako je eklampsie v těhotenství nebo těžké astmatické záchvaty.

Foto: Pixabay

Jak doplnit hořčík přírodně

Existuje několik potravin, které jsou přirozeně bohaté na hořčík a které můžete zařadit do své stravy, abyste doplnili potřebné množství tohoto minerálu:

  • Ořechy a semínka: Semínka dýně, slunečnice a sezamu jsou výborným zdrojem hořčíku. Také mandle, lískové ořechy a kešu ořechy obsahují zdravé množství hořčíku.
  • Luštěniny: Čočka, fazole, cizrna a sójové produkty, jako je tofu, jsou dobrým zdrojem hořčíku.
  • Listová zelenina: Špenát, mangold, řepa a jiné listové zeleniny jsou bohaté na hořčík.
  • Celé obilniny: Oves, quinoa, pohanka a hnědá rýže obsahují hořčík a jsou skvělým způsobem, jak ho přirozeně doplnit.
  • Avokádo: Toto ovoce není jen výborné pro zdravé tuky, ale obsahuje také hořčík.
  • Banány: Jsou bohaté na hořčík a jsou chutným zdrojem tohoto minerálu.

Pokud máte nedostatek hořčíku, můžete zvážit i doplňky stravy. Nicméně, vždy je nejlepší vše předtím konzultovat se svým lékařem nebo odborníkem na výživu.

 

Zdroj: https://zdravavolba.cz/top-7-potravin-s-vysokym-obsahem-horciku/, https://www.spa.cz/lazenske-novinky/jak-rychle-doplnit-horcik-objevte-potraviny-bohate-na-magnesium/, https://www.purerituals.cz/blog/horcik-v-potravinach-magnesium-z-prirodnich-zdroju/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)