Instalace tepelného čerpadla vede k výrazným úsporám. Na co si však dát pozor?

Tepelné čerpadlo

Během současné energetické krize a neustálého zdražování všech lidských potřeb okolo nás stále větší množství rodin přemýšlí nad vhodnými způsoby úspor. Jednou z nejpopulárnějších cest jsou právě tepelná čerpadla, jež s sebou přináší mnoho podstatných benefitů. Jak fungují a na co při jejich výběru musíte dbát?

Geniální vynález

Nejdříve si ve stručnosti popíšeme, jak funguje tepelné čerpadlo. Dané zařízení dokáže absorbovat okolní teplo ze země, vzduchu i vody a následně jej měnit na využitelný zdroj energií. Ty lze poté využít například k vytápění domácnosti či ohřevu vody v koupelně a kuchyni. Zmíněný proces zajistí znatelné úspory pro každou běžnou domácnost.

Důležitým kritériem během porovnání tepelných čerpadel je takzvaný topný faktor tepelného čerpadla. Tento koeficient určuje schopnost konkrétního zařízení vytvořit ze svého okolí co nejvíce využitelné energie. Čím vyšší číslo uvidíte, tím lepších služeb se dočkáte.

Tepelné čerpadlo

Foto: MasterTherm

Není to jen tak

Není to jen o samotném produktu, ale i o spoustě okolních podmínek včetně vhodné instalace. Ani to nejlepší tepelné čerpadlo nebude stoprocentně fungovat, pokud jej namontují nezkušené ruce. Z toho důvodu byste se měli vždy zaměřit na péči opravdových odborníků z oboru.

Na tuzemském trhu patří mezi nejvyhledávanější společnost především experti pod názvem MasterTherm. Ti se v daném odvětví pohybují již od roku 1994 a za tu dobu si vybudovali jméno nejen u nás, nýbrž i na zahraničních trzích.

V rámci jejich péče se dočkáte odborného poradenství, návrhu, realizace a v případě nutnosti i kompletního servisu všech součástí. Chcete-li ušetřit za stále zdražující se energie a zajistit si o něco větší nezávislost, jste na správné adrese. Podívejte se na stránky pod výše vloženým odkazem a rozhodněte se sami.

Náhledové foto: MasterTherm

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.