Ideální zahradní rostliny pro celý rok – nedělá jim problém překonat zimu a barvami vás potěší klidně i během mrazů

Zahrada

Jaké jsou ideální zahradní rostliny pro celý rok? Pokud hledáte takové, které bez potíží překonají zimu a u vás na zahradě se jim bude opravdu líbit, vyberte si z osvědčených stálic.

Počasí je stále chladnější a krásy jarní a letní zahrady se stávají jen vzdálenou vzpomínkou. Ale to, že zima klepe na dveře, neznamená, že vaše zahrada nemůže vypadat hezky. Existuje spousta rostlin, které zimu zvládnou. Zde je seznam deseti z nich, které vám pomohou udržet vaši zahradu krásnou po celý rok.

Třapatka nebo také třapatkovka nachová

Třapatka (Echinacea purpurea) si sice neudrží své krásné fialové zbarvení při mrazu, ale pokud se o ni budete dobře starat i mimo sezónu, vykvete vám na jaře opět v plné kráse. Třapatka miluje sluneční světlo, nejlépe ji tedy bude na slunném stanovišti. Kvete od července a pokud ji budete seřezávat, nakvétá až do mrazu.

Třapatka

Foto: Pixabay

Šanta neboli kočičí máta

Kombinace úžasného fialového zabarvení šanty a její voňavé povahy z ní činí skvělou, alternativu k levanduli. Kromě toho je tato rostlina obzvláště odolná. Vyžaduje slunné stanoviště, ale snese sucho a dokonce i špatné půdní podmínky.

Macešky nebo také violky

Tato jedlá květina nevyžadují žádnou zvláštní péči a zvládne ji vypěstovat i začátečník. Macešky upřednostňují stanoviště v polostínu, nesnášejí přímé sluneční světlo a sucho. Při vysokých letních teplotách většinou přestávají kvést, a začnou znovu, až když se trochu ochladí. Na zimu macešky na záhonech zakryjeme chvojím nebo mulčovací kůrou. To je také ochrání před silným větrem, který může dehydratovat žíznivé macešky. Lze je vysadit i na konci zimy, takže vykvetou brzy na jaře.

Zdroj: https://living.iprima.cz/zahrada/okrasna-zahrada/trapatka-trapatkovka-echinacea-zmena-jmena, https://www.herbalista.cz/bylinky/echinacea-trapatkovka/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)