I zvířata mají city: Nevěříte? Přesvědčte se

Citový život zvířat

V našem magazínu se spíše zaměřujeme na domácí zvířata a jejich chov. Přesto dnes uděláme výjimku a zaměříme se na zástupce zvířecí říše z poněkud jiného úhlu. Vede nás k tomu úplně nová kniha, který vyšla v nakladatelství Kazda na počátku tohoto roku. Ano, jedná se o titul Citový život zvířat od Petera Wohllebena. Ten zabodoval minulý rok s knihou Tajný život stromů a nyní se zaměřuje na zvířecí prožívání citů.

Emoce na každém kroku

Fakt, že zvířata pečují o svá mláďata často zcela specifickým způsobem, není nijak zvláštní. Že by ale své nejbližší věrně milovala veverka, myši anebo někteří jiní zástupci živočišné říše, je pochybný. Peter Wohlleben nám ukazuje, že milující krkavec anebo truchlící laň nejsou žádnou výjimkou a dokážou to samé, co lidé. Jen to o nic veřejnost vůbec neví.

Budete se divit a bavit

Peter Wohlleben je nejen autor bestsellerů, ale i lesník a milovník přírody. Jeho vypravování podložené nejrůznějšími vědeckými studiemi je poutavé a nebudete se chtít od textu odtrhnout. Když se ke všemu přidají ještě autentické prožitky spisovatele, získáte fascinující poznatky, jimž se mnohdy snad nedá ani věřit. Mimo jiné se dozvíte, že i domácí zvířata se mohou chovat podle určitých vzorců, jež plynou logicky z jejich prožívání a aktuálního stavu jejich mysli.

Ochránce přírody vypravuje

Autor v současné době řídí velké ekologické hospodářství nacházející se v Porýní, konkrétně v regionu Eifel. Usiluje mimo jiné i o návrat pralesů a míst, která by byla člověkem nedotčená. I tam by bylo možné pozorovat život zvířat, který je zcela specifický. Pokud si o stromech navíc přečtete v knize Tajný život stromů, budete je znát i z jiného než botanického pohledu. To samé paltí i o zvířatech majících city. Jaké? To se dozvíte v novince Citový život zvířat.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.