Houpací síť jinak, letos frčí ty folklorní s tradičními etnickými vzory

Chcete si letní pohodu na zahradě užít se vším všudy? Pak se nenechte omezovat prostorem. Houpací sítě lze umístit kamkoliv a všude vám udělají dobrou službu. A navíc jsou letos v módě docela nové trendy, které vaši zahradu rozzáří a oživí.

Tu správnou houpací síť však musíte vybírat podle těch správných kritérií. Ukážeme vám, jaká jsou ve hře a co dalšího byste měli vědět.

Chtějte materiály, které mohu běžně zůstat venku

Snad nikdo z nás nechce před lehkou letní přeprškou své nově instalované houpací sítě uklízet. A nemělo by to být ani třeba. Tomu správnému materiálu nevadí rosa, déšť ani prudké slunce. Díky látce z funkčního vlákna rychle schne, nedrží se v něm plísně a je stálobarevný. I po několika sezónách tak bude vaše houpací síť vypadat jako nová.

Fotografie: Protext

Hamaka až z Kolumbie – to je letos IN

Chcete vsadit na aktuální módní trendy? Pak zamiřte do země původu, kde si na hamakách lidé hoví už odpradávna. Je to jihoamerická Kolumbie. O dokonalé pohodlí se u této hamaky postará velký počet závěsných šňůr, které (ať už hamaku zavěsíte kdekoliv) rovnoměrně rozloží váhu. Šňůry těchto hamak tradičně zdobí ručně splétané copánky zvané Cadejos a samotná látka má pak velmi krásný a po všech stránkách tradiční vzor.

Robustní tkanina je pak samozřejmě vyrobena z biobavlny. Díky tomu nabízí velkou pevnost a zároveň i měkkost. A je samozřejmě také příjemná na dotek. Protože je utkaná z dlouhých vláken, nežmolkuje se a bez újmy vydrží dlouhá léta. K její odolnosti přispějí také zdvojené lemy chránící látku proti roztržení. Zkrátka a dobře – s kolumbijskou hamakou bude vaše siesta nepřekonatelná, ať už ji zavěsíte na zahradě, terase či doma v obýváku.

Ovšem pokud se rádi opalujete či vyhříváte na sluníčku, pak nejspíš dáte mnohem více přednost hamace s tyčemi, jež udrží látku pěkně napnutou. I u ní se však můžete těšit na všechny výše zmíněné výhody.

Náhledová fotografie: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36697

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)