Hnojení okurek dřevěným popelem – zapamatujte si dvě čísla, která vedou k úspěchu

Hnojení okurek dřevěným popelem: se správným návodem budou letos plodit jako zběsilé. Hnojení okurek dřevěným popelem je ekologickou a účinnou metodou, která pomáhá zlepšit růst a výnosy okurek. Dřevěný popel obsahuje mnoho minerálů a živin, které jsou nezbytné pro zdravý růst rostlin.

Příprava dřevěného popela pro hnojení okurek

Nejdříve je třeba získat dřevěný popel. Popel lze získat spálením dřeva v kamnech, krbu nebo venkovním ohništi. Je důležité, aby se použil popel z tvrdého dřeva, jako je buk, dub, javor nebo ořech. Měkké dřevo jako např. bříza nebo smrk má méně minerálů a živin. Pokud máte podezření, že popel může obsahovat škodlivé látky, např. kvůli napuštění chemickými látkami, je lepší takový popel k hnojení nepoužívat.

Jak aplikovat dřevěný popel na okurky

Nejlepší doba na hnojení okurek dřevěným popelem je během jarní přípravy půdy nebo během růstu rostlin. Popel je třeba nanášet postupně v menších dávkách. Příliš velké množství popela může způsobit spálení kořenů rostlin.

Dřevěný popel

Foto: Pixabay

Hnojivo z dřevěného popela lze aplikovat na okurky několika způsoby:

  • Rozptýlení popela přímo na půdu: Popel můžete rovnoměrně rozptýlit na půdu a zapracovat ho do země. Doporučuje se používat 1 až 2 hrsti popela na metr čtvereční. Rozptýlení popela může být velmi účinné při snížení pH půdy, které je příznivé pro růst okurek.
  • Přidání popela do kompostu: Popel lze také přidat do kompostu. Kompostování pomáhá snižovat pH půdy a dodává rostlinám organickou hmotu.
  • Rozptýlení popela přímo na rostliny: Popel lze rovnoměrně rozptýlit na listy okurek nebo na okolní půdu kolem kořenů rostlin. Doporučuje se používat pouze malé množství popela, jinak hrozí popálení.

Hnojení okurek dřevěným popelem,Hnojení okurek, dřevěný popel, Hnojení okurek popelem, okurka

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/okurky-plody-hnojivo-30000713.html, https://www.akcniceny.cz/magazin/vite-ze-popel-ze-dreva-je-nejlepsi-hnojivo-pro-vase-kytky/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)